Cергій Дехтяренко закликав громадськість долучатися до реалізації нового плану дій Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»
Cергій Дехтяренко закликав громадськість долучатися до реалізації нового плану дій Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

Поділитися новиною:

Cергій Дехтяренко закликав громадськість долучатися до реалізації нового плану дій Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

Реалізація плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2018-2020 роках відбуватиметься у партнерстві з громадськістю. На цьому наголосив заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Cергій Дехтяренко 4 лютого на презентації «Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд»: новий план дій Уряду та громадськості».

«План дій розроблявся у тісній співпраці з інститутами громадянського суспільства і пройшов широке громадське обговорення. Успішність реалізації плану також залежить від усіх учасників процесу. Тому закликаю представників громадянського суспільства активно долучатися до впровадження плану дій, обмінюватися ідеями зі своїми партнерами від органів влади і кидати їм виклик, якщо зобов’язання не виконуватимуться», - сказав Cергій Дехтяренко.

Він підкреслив, що, затвердивши уже четвертий план дій у впровадженні реформ відкритого урядування, Уряд вкотре підтвердив свою прихильність до демократичних стандартів та цінностей Ініціативи.

За словами заступника Державного секретаря, створення у рамках реалізації попередніх планів дій електронної системи публічних закупівель «ProZorro» та системи громадського контролю держзакупівель «DoZorro», відкриття доступу до архівів комуністичного режиму стали зразком для інших країн, які впроваджують подібні реформи.

Успіхи України у впровадженні відкритих даних, розкритті інформації про бенефіціарних власників компаній також були відзначені під час Глобального саміту Партнерства, який проходив у липні минулого року в Тбілісі, відзначив Cергій Дехтяренко.

Довідково

Новий план дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» передбачає як продовження реалізації попередніх пріоритетів, так і принципово нові напрямки.

Так, Уряд продовжить роботу із: запровадження надання пріоритетних електронних послуг; розвитку системи публічних закупівель; відкриття інформації про бенефіціарних власників; реалізації Ініціативи прозорості видобувних галузей та Ініціативи із забезпечення прозорості інфраструктури; забезпечення прозорості публічних фінансів.

Одночасно до плану увійшли такі нові напрями, як відкриття даних у сфері освіти і науки; охорони навколишнього природного середовища; отримання міжнародної технічної допомоги.

Також передбачається створення онлайн-платформи для взаємодії органів виконавчої влади з інститутами громадянського суспільства. 

Новацією плану дій є те, що він вперше розроблявся в контексті Цілей сталого розвитку до 2030 року.

Джерело:https://www.kmu.gov.ua/ua/news/cergij-dehtyarenko-zaklikav-gromadskist-doluchatisya-do-realizaciyi-novogo-planu-dij-iniciativi-partnerstvo-vidkritij-uryad

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/5104 | Переглядів: 406Дата публікації: 08:12 05.02.2019
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації