Підсумкова нарада працівників закладів культури району
Підсумкова нарада працівників закладів культури району

Поділитися новиною:

Підсумкова нарада працівників закладів культури району

Керівник апарату районної державної адміністрації Олена Ковцун взяла участь у підсумковій нараді працівників закладів культури району за 2018 рік.

Сьогодні в залі Теофіпольської дитячої музичної школи відбулась підсумкова нарада працівників закладів культури району за 2018 рік.  На порядок денний засідання виносились питання:

1. Звіт завідувача сектору культури про підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності установ культури району за 2018 рік та перспективи  розвитку на 2019 рік.

2. Нагородження кращих працівників культури Грамотами районної державної адміністрації  та районної ради, сектору культури райдержадміністрації.

3. Затвердження складу  ради сектору культури райдержадміністрації.

Розпочинаючи засідання завідувач сектору культури райдержадміністрації Лідія Філик прозвітувала про підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності установ культури району за 2018 рік та перспективи  розвитку на 2019 рік.

Зокрема, було зазначено, що діяльність всіх установ культури має на меті забезпечення дозвілля громади, естетичне виховання, збереження культурної спадщини. Це не лише вечори відпочинку, а й творчі зустрічі, сільські фестивалі, огляди, конкурси, виставки, презентації, тематичні заходи, що проводяться спільно з іншими установами району та громадськістю.

У підпорядкуванні сектору культури районної державної адміністрації протягом 2018 року перебували  46 закладів культури клубного типу: 1 районний будинок культури; 2 міських будинки культури; 21 сільський будинок культури; 22 сільських клуби, також діяло 33 бібліотеки, з них: 2 міські бібліотеки для дорослих; міська бібліотека для дітей; 28 сільських бібліотек-філіалів;  центральна районна бібліотека;  районна дитяча бібліотека. Крім цього працювали  дитяча музична школа, дитяча художня школа.

На утримання установ культури району на  2018 рік виділено всього:   9253453 грн., з них:на заробітну плату – 6797193 грн.; нарахування на заробітну плату – 1542604 грн.; енергоносії – 348274 грн.; інші – 565382 грн.               

Використано за 2018 рік всього: 9229528 грн.,  з них:   на заробітну плату –6790314грн.; нарахування на заробітну плату – 1540547 грн.; енергоносії – 342400 грн.; інші – 556267 грн.

Станом на 01 січня 2019 року  закладами культури надано платних послуг на суму – 355, 2 тис. грн.

На проведення поточних ремонтів, виготовлення технічної документації, використані кошти  в сумі  121086  грн.   74 коп., з них кошти: 118590 грн. 74 коп. (субвенція сільської ради), 2496 грн. (спецфонд).

Для зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури в 2018 році здійснено придбання на загальну суму -  473595 грн. 81 коп., з них кошти: 54901 грн.  (загального фонду), 40321 грн.45 коп. (спеціального фонду), 378373 грн. (субвенція виділена сільськими, селищними  радами).

Установами культури району проведено 1985 культурно-масових заходів, з них:  бібліотечними працівниками – 1019; працівниками закладів культури клубного типу – 856; працівниками початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів – 110.

Бібліотеки Теофіпольщини працюють над формуванням і збагаченням духовного світу людини, забезпечують книгою, інформацією всіх користувачів, працюють над виконанням  державних, обласних та районних  програм.

Початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади - це лакмус рівня культури молоді. Маючи 2 заклади освіти в галузі культури, з гордістю зазначаємо, що майбутнє буде, поки в цих стінах лунає  музика, поки в тендітних пальчиках є сила волі до пізнання світу естетики, гармонії,  з якого неможливо вийти і стати на невірний життєвий шлях.

Теофіпольська дитяча музична школа в 2018 році відзначила своє 50 - річчя від дня заснування. За роки становлення контингент учнів закладу зріс, а викладацький склад нараховує 16 викладачів, більшість з них  колишні випускники школи.

У Теофіпольському районі ведеться певна робота по розвитку музейної  справи, збереженню музейних фондів, підтримці дійовитості музейних кімнат у справі виховання жителів. Громадськими музеями проводились зустрічі з учасниками Великої Вітчизняної війни, очевидцями Голодомору 1932-1933 років, воїнами АТО. Багато організовувалось різного роду свят, уроки мужності, уроки пам’яті, лекції, екскурсії, тощо. Так в музеях району було організовано та  проведено 189 екскурсій, 40 лекцій, 108 масових заходів, кількість відвідувачів 1855 чоловік.

На території району знаходиться  59  пам’яток, з них:  історії-55; монументального мистецтва – 2;  археології-2.

В районі нараховується 8 релігійних конфесій, 61 релігійна організація, 61 із них релігійних громад.

Певна робота проводиться  у напрямку туризму, особливо необхідно звернути увагу на відновлення та  впровадження сільського зеленого туризму в нашому районі, який включає в себе різні профілі, наприклад: організація екскурсій та подорожей безпосередньо по району, так і за його межами; відпочинок в сільській місцевості; традиційні народні промисли та ремесла; культурна спадщина та фольклорне мистецтво.

Першочерговими завданнями сектору культури  райдержадміністрації і надалі залишаються:

  - зміцнення та оновлення матеріально-технічної бази закладів культури;

  - підтримка мистецької творчості, яка забезпечує якісний рівень   культури  району;

  - створення системи інформатизації галузі, часткове забезпечення закладів комп’ютерною технікою, підключення до мережі «Інтернет»;

- забезпечення охорони і збереження музейних експонатів, нерухомих пам’яток культурної спадщини, проведення їх електронної паспортизації;

- забезпечення галузі фаховими спеціалістами;

- розширення переліку платних послуг, написання грантів, залучення коштів спонсорів, меценатів, пошук недержавних джерел фінансування.

«Культура сьогодні повинна бути спрямована в майбутнє, яке реальне за тими закладами, які поєднують традиційність з новаціями, впроваджують новітні технології і в цьому є головна мета, спрямована на модернізацію діяльності установ культури» - наголосила Лідія Філик. Подякувала від усіх працівників установ культури району за підтримку та оцінку роботи.

Керівник апарату районної державної адміністрації Олена Ковцун спільно з заступником голови районної ради Романом Непотасом виконали почесну місію нагородження спільними Грамотами райдержадміністрації та районної ради кращих із кращих працівників культури району. Також, було урочисто вручено Грамоти сектору культури райдержадміністрації.

Під час наради затверджено склад членів ради сектору культури райдержадміністрації на 2019 рік відповідно до рекомендованого списку.

Концертну програму для усіх присутніх підготував творчий колектив Теофіпольської  дитячої музичної школи.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/5121 | Переглядів: 480Дата публікації: 14:18 07.02.2019
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації