Відбулись установчі збори з формування нового складу громадської ради
Відбулись установчі збори з формування нового складу громадської ради

Поділитися новиною:

Відбулись установчі збори з формування нового складу громадської ради

Керівник апарату районної державної адміністрації Олена Ковцун взяла участь в установчих зборах з формування нового складу громадської ради при Теофіпольській районній державній адміністрації.

На розгляд засідання виносилися питання:

1. Обрання робочих органів установчих зборів (голова, секретар, члени лічильної комісії).

2. Затвердження регламенту зборів.

3. Звіт голови Громадської ради Киричок Ніни Петрівна про роботу ради в 2017-2018 роках.

4. Встановлення граничної чисельності членів громадської ради.                       

5. Проведення голосування по обранню оновленого складу громадської ради.

6. Обрання голови, заступника та секретаря громадської ради.

Перед початком розгляду питань порядку денного зборів Олена Ковцун звернула увагу присутніх, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 996 від 03 листопада 2010 року «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» громадська рада при районній державній  адміністрації є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю, врахування громадської думки під час формування  та реалізації державної політики.

Основними завданнями громадської ради є:  створення умов для реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами;  здійснення  громадського  контролю за діяльністю  органів виконавчої влади; сприяння врахуванню органом виконавчої влади громадської думки під час  формування та реалізації державної політики.

З метою вжиття заходів по формуванню нового складу громадської ради, в кінці 2018 року, затверджено склад ініціативної групи з підготовки установчих зборів за участю представників інститутів громадянського суспільства при районній державній адміністрації.

Ініціативною групою здійснено відповідну організаційну та інформаційну роботу, розповсюджено інформацію щодо підготовки установчих зборів на сайті райдержадміністрації, забезпечено прийом та розгляд заяв та інших необхідних документів інститутів громадянського  суспільства щодо участі представників  в установчих зборах. До ініціативної групи надійшло 22 такі заяви.

Далі було заслухано звіт голови Громадської ради Киричок Ніни Петрівни про роботу ради в 2017-2018 роках.

Зокрема, у своєму виступі Ніна Петрівна зазначила, що 17 лютого 2017 року в смт Теофіполь за участі 17 представників інституцій громадянського суспільства відбулися установчі збори за участю інститутів громадянського суспільства для обрання членів Громадської ради при Теофіпольській райдержадміністрації. Вирішено утворити Громадську раду при райдержадміністрації у кількості 17 осіб, тобто всіх присутніх на зібранні. Також відбулося перше засідання новообраної Громадської ради, під час якої обрано керівний склад Громадської ради, сформовано Секретаріат Громадської ради.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 17.02.2017 №45/2017-р „Про затвердження складу громадської ради при районній державній адміністрації” затверджено склад Громадської ради.

За ці два роки ухвалено низку законодавчих актів спрямованих на утвердження в державі громадянського суспільства. Зокрема, постанова КМУ «Про затвердження плану заходів на 2018 рік щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016—2020 роки» від 10 травня 2018 р. № 297-р.

02 лютого 2018 року на засіданні Громадської ради затверджено Положення про Громадську раду при райдержадміністрації та Регламент.

Протягом двох років проведено 8 засідань Громадської ради.

На засіданнях розглянуто загалом 23 планові питання.

Інформація та протоколи про діяльність Громадської ради постійно розміщується на веб-сайті районної державної адміністрації. Представники Громадської ради беруть участь у конференціях, засіданнях «круглих столів», зустрічах з громадськістю з питань, що мають важливе суспільне значення і стосуються конституційних прав, свобод, інтересів і обов’язків громадян, а також здійснення повноважень місцевого самоврядування, делегованих органам виконавчої влади відповідними радами, з обов’язковим висвітленням у засобах масової інформації.

Ніна Киричок висловила слова вдячності активним членам Громадської ради, які не пропустили жодного засідання це - Романович В.О., Пухніченко В.В., Рудюк А. С., Стучинський А.С., Сторожук Г.М., Яцух Р.І.

Також, подякувала керівництву районної державної адміністрації та районної ради за розуміння, підтримку та співпрацю.

На порядку денному: обрано голову громадської ради – Мороза Сергія Васильовича (голова Теофіпольської районої громадської організації «Волонтерський рух Теофіпольщини – Патріот») та двох його заступників – Киричок Ніну Петрівну (голова Теофіпольської районної організації Профспілки працівників освіти) та Яцуха Романа Івановича (голова Теофіпольського районного осередку інвалідів Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Інститут реабілітації та соціальних технологій»).

 

 

 

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/5168 | Переглядів: 431Дата публікації: 16:17 18.02.2019
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації