Маємо завжди пам’ятати про відповідальність перед Героями Небесної Сотні – Президент у США взяв участь у панахиді за загиблими
Маємо завжди пам’ятати про відповідальність перед Героями Небесної Сотні – Президент у США взяв участь у панахиді за загиблими

Поділитися новиною:

Маємо завжди пам’ятати про відповідальність перед Героями Небесної Сотні – Президент у США взяв участь у панахиді за загиблими

«Чого прагнули герої, які віддали найцінніше – своє життя? Вони дуже любили Україну, вони дуже любили українців. І тому так важливо нам завжди пам’ятати про це, молитися, бо це є тим запобіжником, щоб ми завжди цінували ту велику відповідальність, яку вони своєю смертю поклали на нас, живих. Щоб ми не марнували час. Щоб ми ніколи не дозволили зруйнувати нашу єдність. Щоб ми знали, куди ми йдемо і перемагали на цьому шляху», - наголосив Петро Порошенко.

Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до США взяв участь у панахиді за загиблими Героями Небесної Сотні. Молебен відправили глава Української Православної Церкви в США  Митрополит Антоній та архієпископ Даниїл у Свято-Андріївському Соборі Української православної церкви в США в місті Саус, Нью-Джерсі. 

Глава держави зауважив, що дні з 18 по 21 лютого назавжди увійшли в історію України, коли 5 років тому за злочинним наказом тодішньої влади було відкрито вогонь по Героям Небесної Сотні.

«За що віддали життя наші герої? Революція Гідності почалася в листопаді 2013 року через дуже просту причину – Україна більше не хотіла жити під радянським або російським ярмом. Український народ прагнув повернутися до європейської родини народів. І це об’єднало нас. Чому ми перемагали всі ці 5 років? Бо нація була єдиною», - сказав Президент.

Глава держави зауважив, що серед Героїв Небесної Сотні є представники всієї України. «Чого прагнули герої, які віддали найцінніше – своє життя? Вони дуже любили Україну, вони дуже любили українців. І тому так важливо нам завжди пам’ятати про це, молитися, бо це є тим запобіжником, щоб ми завжди цінували ту велику відповідальність, яку вони своєю смертю поклали на нас, живих. Щоб ми не марнували час. Щоб ми ніколи не дозволили зруйнувати нашу єдність. Щоб ми знали, куди ми йдемо і перемагали на цьому шляху», - наголосив Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що українці пройшли величезні випробування – революцію, агресію проти України та анексію Криму. «Саме цю дату (20 лютого 2014 року – ред.) нашкрябали на російських медальках, які роздали росіянам і колаборантам на честь окупації Криму», - додав Глава держави.

Президент підкреслив, що за останні 5 років Україна відбулася, бо справжню незалежність отримали не тільки 1991 року, а починаючи з 2014 року. Крім того, вдалося побудувати духовний фундамент завдяки отриманню автокефалії для Православної Церкви України.

«Хочу, щоб ми сьогодні пом’янули Героїв Небесної Сотні і віддали шану і повагу тим, хто віддав своє життя за свободу, волю і незалежність України. Бо українці – така нація, такий народ, що вони ніколи не можуть жити не вільними», - зазначив Президент. Він також подякував українським військовим, які зараз боронять українську землю на фронті, даючи відсіч російському агресору, а також українцям США за спільну молитву і щоденні молебні за Україну, які лунають в Соборі.

Митрополит Антоній закликав молитися за Україну до Матері Божої, яка своїм омофором завжди охороняла український народ. «Світ повинен знати те, що покоління українців пам’ятають, що Герої не вмирають… Вони продовжують жити в пам’яті нації та бути прикладом для майбутніх героїв, які творять історію», - зауважив він. Митрополит закликав усіх пам’ятати про цей героїзм.

«Ці загиблі герої звертаються до нас усіх - ніхто більше не може нас мучити голодом або іншим терором. Незважаючи на усі спроби стерти українців з лиця світу, українська самоідентичність зберіглася у серцях і розумі українського народу. Вона завжди була поштовхом для відродження нації. Герої не вмирають», - сказав Митрополит Антоній. Він подякував Президентові України за його зусилля для захисту та розвитку України. «Коли через п’ять років після трагедії на Майдані, агресії та страждань я відвідую Україну, бачу багато позитивних змін під Вашим керівництвом. Дякую вам за Ваше лідерство», - додав Митрополит.

Джерело: https://www.president.gov.ua/news/mayemo-zavzhdi-pamyatati-pro-vidpovidalnist-pered-geroyami-n-53318

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/5188 | Переглядів: 319Дата публікації: 07:55 21.02.2019
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації