Вирішення проблемних питань на контролі у влади
Вирішення проблемних питань на контролі у влади

Поділитися новиною:

Вирішення проблемних питань на контролі у влади

Керівник апарату районної державної адміністрації Олена Ковцун взяла участь у публічному обговоренні звернення жителів вулиці Гагаріна в смт Теофіполь, яке відбулось на проммайданчику за адресою: вул. Шевченка, 63 в смт Теофіполь.

Сьогодні, реагуючи на звернення жителів вул. Гагаріна, смт Теофіполь, представники районної державної адміністрації, на чолі з керівником апарату районної державної адміністрації Оленою Ковцун, виїхали на місце події з метою оперативного вивчення та вирішення даної проблеми та уникнення соціальної напруги серед населення. Заявники повідомляють про те, що в період сезонної роботи підприємства філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» часто спостерігалися викиди відходів від обробки зернових, які суттєво перешкоджають нормальній життєдіяльності мешканців сусідніх вулиць. Працівники райдержадміністрації, поспілкувавшись з місцевим населенням, намітили шляхи вирішення даної ситуації.

В ході дискусії стало відомо, що підприємство на цьому виробничому майданчику щороку обробляє зернові (в основному пшеницю та сою), технологія обробки яких забезпечує мінімальні викиди в повітря. Частково обробляється і кукурудза, при цьому можливі незначні викиди легких відходів, які не є шкідливими для людини. Еколог філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» Піддубняк Д.В., пред’явила для присутніх протокол дослідження повітря населених місць від 09.12.2018 складений ТОВ «ТРІМ СТАР» з висновком про те, що за результатами лабораторних досліджень проб атмосферного повітря відібраних на межі санітарно-захисної зони підприємства вміст забруднюючих речовин (діоксин азоту, вуглецю оксид, пил, марганець) не перевищує граничнодопустимих максимально-разових концентрацій, що не суперечить нормативним документам. Також вона повідомила, що на підприємстві вже встановлені сучасні фільтри для очистки викидів.

Представник заявників, Володимир Бондар проінформував про те, що в період сезонної роботи підприємства часто спостерігалися викиди відходів від обробки зернових, які суттєво перешкоджають нормальній життєдіяльності мешканців сусідніх вулиць. Також на думку заявників такі викиди можуть бути причиною різних захворювань людей. Крім того, запропонував засадити захисну смугу високорослими деревами по периметру виробничої території.

Директор філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» Володимир Прокопчук запропонував вирішувати питання в сезон роботи підприємства, при найпершому виявленні відходів на присадибних територіях та пообіцяв заявникам реагувати на звернення невідкладно. Також він погодився з висадкою захисної смуги. 

На завершення публічного обговорення, учасники обрали по представнику від двох сторін для того, щоб у разі виникнення спірних питань одразу звертатися до районної державної адміністрації. Все це свідчить про те, що ефективність роботи районної влади насамперед визначається здатністю оперативно та дієво реагувати на проблеми мешканців району.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/5205 | Переглядів: 640Дата публікації: 17:46 22.02.2019
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації