Відбулось засідання міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення
Відбулось засідання міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення

Поділитися новиною:

Відбулось засідання міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення

Сьогодні, під керівництвом керівника апарату Теофіпольської районної державної адміністрації Олени Ковцун, відбулось засідання міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення

Участь у засіданні прийняли керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, організацій району.

На порядок денний засідання було винесено питання: звіт  про виконання рекомендації щодо проведення в районі Всеукраїнського тижня права; зміни у виборчому законодавстві України та особливості проведення виборчих кампаній у 2019 році; про порядок здійснення органами опіки та піклування за доглядом цільового  витрачання  аліментів на дитину.

З питаннями присутніх ознайомили: начальник відділу юридичного, організаційного забезпечення, документообігу, контролю та роботи із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації Галина Андрощук, юрисконсульт відділу освіти райдержадміністрації  Роман Бабик; начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації Юлія Семенюк; начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Оксана Федорчук.

Основна мета Всеукраїнського тижня права – підвищити рівень поінформованості громадян про їхні права та механізми їх захисту. Подолання деформації правової свідомості та створення умов для підвищення рівня правової культури населення, активної і свідомої участі громадян у здійсненні реформи є сьогодні першочерговим завданням суспільства і держави на шляху розбудови в Україні громадянського суспільства і правової держави. Проблема розбудови громадянського суспільства, демократичної правової держави є безпосередньо пов’язаною із розвитком правової свідомості і правової культури. Саме правова культура та правове виховання населення є соціальною гарантією дії верховенства правового закону в суспільстві. Проблема правової свідомості, культури та правової освіти на даний час вельми актуальна, а необхідність її дослідження безпосередньо випливає із конституційного проголошення України правовою державою. Це обумовлює потребу в неухильному зростанні і досягненні високого рівня правової освіти кожного громадянина, кожної посадової особи, кожного державного службовця і, особливо, професійних юристів, на яких припадає головна робота у законотворчості і застосуванні права. Лише тоді рівень правової культури населення досягне найвищого щабля розвитку, лише тоді кожен громадянин держави відчує власну приналежність до правового життя країни, буде активним учасником правового процесу і матиме змогу самостійно аналізувати чинне законодавство, відзначаючи його здобутки і недоліки.

Учасники наради обговорили план правопросвітницьких заходів на поточний рік.

Підводячи підсумки, Олена Володимирівна наголосила на дотриманні рекомендацій за результатами обговорених питань.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/5231 | Переглядів: 144Дата публікації: 16:21 28.02.2019
Версія для слабо- зорих