Теофіпольщина долучилася до Всеукраїнської Естафети пам’яті «Слава визволителям України»
Теофіпольщина долучилася до Всеукраїнської Естафети пам’яті «Слава визволителям України»

Поділитися новиною:

Теофіпольщина долучилася до Всеукраїнської Естафети пам’яті «Слава визволителям України»

28 жовтня 2019 року виповнюється 75 років з часу вигнання нацистських окупантів з території України в роки Другої світової війни 1939-1945 років. В рамках меморіальних заходів в Україні проводиться Всеукраїнська естафета пам’яті «Слава визволителям України».

Готуючись до гідного відзначення 75-ти річчя визволення України від фашистських загарбників, як дань шани поваги і вічної пам'яті тим людям, які на своїх плечах винесли весь тягар воєнного лихоліття, в Україні проходить естафета пам'яті "Слава визволителям України". Ця меморіальна акція йде від області до області, від міста до міста, від села до села, відтворюючи хід звільнення окупованої гітлерівцями землі зі сходу на захід.

Сьогодні Теофіпольський район прийняв Естафету пам'яті "Слава визволителям України" від Білогірського району. Зокрема, зустріч відбулася за участі першого заступника голови районної державної адміністрації Петра Вільшинського, голови районної ради Андрія Петринюка, голови Теофіпольської районної організації ветеранів Андрія  Рудюка, директора Білогірського районного історико-краєзнавчого музею Івана Кадука, голови Білогірської районної організації ветеранів Миколи Максимчука, працівників районної державної адміністрації та районної ради.

Із урочистою подією присутніх привітали перший заступник голови районної державної адміністрації Петро Вільшинський та голова районної ради Андрій Петринюк.

У своєму виступі Петро Вільшинський зазначив, що  події Другої Світової війни, чиє нищівне полум’я сповна обпалило Україну, українці пам’ятають і досі.

Всеукраїнська естафета пам’яті «Слава визволителям України» важлива подія, яка майже співпала з 75-річницею визволення Теофіпольщини від фашистського загарбника та Перемоги у Другій Світовій війні, що ми цього року відзначили 4 березня.

Ми вшанувуємо відвагу і жертовність тих, хто відстояв нашу священну землю в роки Другої Світової війни. Героїчні сторінки в історії цієї війни були вписані багатьма жителями нашого району. Багато теофіпольців не повернулися на рідну землю, захищаючи нашу батьківщину.

Все далі відводить нас історія від тих суворих днів, все менше ветеранів тієї страшної війни залишається в живих. У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок жителів Теофіпольського району у спільну перемогу в цій жахливій війні. Проходять роки, змінюються покоління, але дні визволення міст та сіл, як символи національної гордості, військової слави та звитяги нашого народу залишається в серцях.

Цей день є знаменним для усієї Теофіпольщини, адже визволення району стало можливим лише завдяки спільним зусиллями наших батьків, дідів і бабусь, які мужньо боронили рідний край від поневолення.

Ми схиляємо низько голови  і віддаємо шану кожному воїну, що в час воєнного лихоліття боровся за визволення нашої землі від загарбників.

Плата за волю і свободу жити у своїй країні виявилася величезною: мільйони полеглих на полях боїв, загиблих в окупації, концтаборах та на каторжних роботах, мільйони поранених та ненароджених, десятки тисяч перетворених на руїни міст і сіл.

Також, Петро Григорович подякував ветеранам за мужність у боях, за тяжку працю у повоєнні роки, за незламну силу духу та непохитну віру в торжество добра. Побажав міцного здоров’я, родинного затишку, миру, злагоди та добробуту.

Делегація з Білогірського району передала Теофіпольщині солдатський ранець із святою землею з братських могил визволителів України.

По закінченню заходу  присутні вшанували пам’ять полеглих земляків, поклавши  квіти  та вінки до Меморіалу полеглим під час Другої Світової війни мешканцям Теофіпольщини.

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/5266 | Переглядів: 343Дата публікації: 11:18 11.03.2019
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації