«Про несення відповідальності при спалюванні сухої трави»
 «Про несення відповідальності при спалюванні сухої трави»

Поділитися новиною:

«Про несення відповідальності при спалюванні сухої трави»

Теофіпольський районний сектор ГУ ДСНС України у Хмельницькій області вкрай стурбований ситуацією, пов’язаною з загорянням сухої трави. За період 04.04.2019р. по 07.04.2019р. виникло 6 випадків загорань сухої трави у Теофіпольському районі, а саме в с. Борщівка, с. Гаврилівка, с. Бережинці, с. Червона Дубина та двічі в с. Човгузів, які нанесли непоправної шкоди навколишньому середовищу.

Нерідко такі випадки призводять до пожеж розташованих поруч будівель, відключень ліній електропередач надвисокої напруги, а також пожеж лісових насаджень та торфовищ, у зв’язку з чим державі наносяться значні матеріальні та екологічні збитки.

Теофіпольським районним сектором ГУ ДСНС у Хмельницькій області спільно із Теофіпольським відділенням поліції проводяться рейдові патрулювання в місцях можливого спалювання сухої трави та у разі виявлення порушників на них чекає наступне покарання:

Відповідно до статті 77-1 «Кодексу України про адміністративні правопорушення»  Самовільне випалювання рослинності або її залишків.

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, заходів щодо своєчасного їх гасіння тягнуть за собою накладення штрафу.

Відповідно до статті 245 «Кримінального кодексу України»

1. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом -

караються штрафом або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

 

 

Теофіпольський РС ГУ ДСНС

у Хмельницькій області

Дмитро Кадай

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/5378 | Переглядів: 438Дата публікації: 10:09 08.04.2019
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації