"ЯКЩО НА ЗЕМЛІ Є ПЕКЛО ..."
\"ЯКЩО НА ЗЕМЛІ Є ПЕКЛО ...\"

Поділитися новиною:

"ЯКЩО НА ЗЕМЛІ Є ПЕКЛО ..."

Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів відзначається 11 квітня. Цю пам'ятну дату встановлено за рішенням Організації Об'єднаних Націй 11 квітня тому, що саме в цей день у 1945 році в'язні концтабору Бухенвальд ("Буковий ліс"), довідавшись про наближення американських військ, підняли збройне повстання.

У Волицькій сільській була підготовлена година інформації "Якщо на землі є пекло..."

З презентації старшокласники дізнались, що за час свого перебування при владі (1933-1945 рр.) нацисти створили на території Третього Рейху й окупованих землях 1 634 табори та їх зовнішні команди (філії). Система таборів слугувала німцям для ізоляції, знищення або використання праці ув’язнених і полонених. Через них пройшли мільйони людей різних національностей, велика частина з них загинула у газових камерах, під час медичних експериментів, нелюдських умов утримання чи виснажливої роботи.

Після вибуху Другої світової війни на окупованій території Польщі нацисти створюють за випробуваними зразками концтабори Аушвіц, Майданек, Гросс-Розен, Штуттгоф.

Не оминула схожа доля й українські землі. За підрахунками історика Марини Дубик, під час війни на території сучасної України існувало 367 нацистських таборів: 2 концтабори (Янівський у Львові та Сирецький у Києві), 78 виправно-трудових таборів і таборів примусової праці для євреїв, 7 виправно-трудових таборів, 15 таборів примусової праці, 23 пересильні табори, 242 табори для військовополонених.

У 1945 році вийшли на волю 530 тисяч чоловік. Близько 250 тисяч із них були колишні радянські громадяни. Загальне число загиблих у німецьких таборах перевищувало 6 мільйонів, багато з інтернованих до смерті піддавалися медичним експериментам.

Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей - це справжні уроки мужності для молодого покоління.

Запрошений на захід Юрій Томчук - онук Паламарчук(Рудої)  Ксенії Мефодіївни,яку у 18 років було вивезено до фашистської Германії, поділився спогадами своєї бабусі, які трепетно зберігаються родиною. Спочатку молода дівчина була на примусових  роботах у господаря, а згодом потрапила у концтабір Освенцим. У нестерпних умовах молоді люди у розквіті сил важили 26 кг . Жахливі подробиці не залишили байдужим нікого з присутніх. На волю вона потрапила аж через три роки  у 21 рік. Все життя до самої смерті проносила на руці витавруваний табірний номер, як заповіт своїм онукам і всім прийдешнім поколінням - берегти і цінувати мир,кожну мить життя, дорожити тим достатком і добробутом, що ми маємо і не допустити подібного жахіття на нашій землі . 

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/5399 | Переглядів: 243Дата публікації: 15:57 11.04.2019
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації