КЛІЩІ НЕ ДРІМАЮТЬ
КЛІЩІ НЕ ДРІМАЮТЬ

Поділитися новиною:

КЛІЩІ НЕ ДРІМАЮТЬ

У весняно - літні дні зростає активність кліщів. Кліщі зустрічаються в лісі, на луках, пасовищах, а в останні роки, перемістились у паркові зони відпочинку міст, сквери. Живляться кліщі кров’ю людей і тварин.

Одним із захворювань, яке можуть переносити кліщі є хвороба Лайма (бореліоз), яка передається людині через укус інфікований кліщів. Збудниками хвороби Лайма є борелії – різновид звивистих бактерій спірохет. Це дуже небезпечне захворювання, при якому вражається серце, нервова система та опорно-руховий апарат. При несвоєчасному лікуванні,  хвороба Лайма може призвести до серйозних наслідків.

У Хмельницькій області інфікованість бореліями кліщів в 2018 році складала 33%, тому мешканці Хмельниччини, які постраждали від укусу кліщів, можуть захворіти на хворобу Лайма. В 2018 році захворюваність населення Хмельниччини на дану недугу становить 181випадок, що на 56% вище захворюваності в 2017році. За 3 місяці поточного року по області зареєстровано 9 випадків захворювання на бореліоз, проти 10 за аналогічний період минулого року. Зменшення відбулося за рахунок прохолодної весни та зменшенням перебування населення на відпочинку в паркових зонах, але ніяк не через зменшення кліщів.

В Теофіпольському районі  з початку року за медичною допомогою з приводу укусів кліщів звернулося 5 осіб, що  в попередні роки було дуже рідкісним випадком для населення району.

В разі виявлення кліща на шкірі необхідно негайно звернутися за допомогою в травмпункт або інший лікувально-профілактичний заклад за місцем перебування потерпілого, де кліща видалять та оброблять місце укусу і нададуть рекомендації, щодо подальшого спостереження.

Самого ж кліща, після видалення з тіла людини, бажано перевірити в найближчій лабораторії на інфікованість. Дане дослідження проводять у лабораторії особливо-небезпечних інфекцій ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України" за адресою м. Хмельницький, вул. Храновського, 12. Тел. 67-29-70. 

За більш детальною інформацією звертатися за вищевказаною адресою або в Теофіпольське районне лабораторне відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» за телефоном 3-04-04.

Слід зауважити, що фахівцями Теофіпольського районного лабораторного відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» з метою проведення моніторингових досліджень природних осередків щодо циркуляції збудників особливо-небезпечних та інших природно-осередкових інфекцій, розпочалась робота по збору кліщів в Теофіпольському районі. Станом на 06.05.2019 року зібрано понад 60 кліщів. По закінченню збору кліщі будуть доставлені в лабораторію особливо-небезпечних інфекцій ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України" для проведення відповідних досліджень.

 

Помічник лікаря-епідеміолога

Теофіпольського районного

лабораторного відділення

ДУ «Хмельницький обласний

лабораторний центр  МОЗ України»                                                                                        Марценюк О.С.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/5459 | Переглядів: 446Дата публікації: 15:28 07.05.2019
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації