Теофіпольщина долучилася до Всеукраїнської акції "Перша хвилина миру"
Теофіпольщина долучилася до Всеукраїнської акції \"Перша хвилина миру\"

Поділитися новиною:

Теофіпольщина долучилася до Всеукраїнської акції "Перша хвилина миру"

Сьогодні в смт Теофіполь, біля пам’ятника Пресвятій Богородиці (пам’ятного знаку захисникам суверенної, незалежної, Богом благословенної України), відбулися урочистості з нагоди Дня пам’яті та примирення.

Керівник апарату райдержадміністрації Олена Ковцун, голова районної ради Андрій Пертринюк, благочинний УПЦ  Київського патріархату Митрофорний протоієрей отець Василь, представники громадських організацій, трудових колективів, підприємств, установ району долучилися до Всеукраїнської акції "Перша хвилина миру".

Саме 8 травня 1945-го року вступила в силу капітуляція нацистської Німеччини, довгоочікуваний момент, коли було припинено вогонь, і в Європі настала перша хвилина вистражданого миру. Саме у цей день в Україні вже кілька років відбувається акція “Перша хвилина миру”.

Присутні на заході вшанували  пам'ять загиблих воїнів Другої світової війни, та всіх захисників України хвилиною мовчання.

До пам’ятного  знаку усім захисникам суверенної , незалежної, Богом благословенної України покладено квіти, запалено  лампадки.

В Україні, так само як і в світі, відзначається День пам’яті та примирення, який встановлено згідно з Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років». Таким чином, Україна розпочала нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення. Нове свято встановлене задля «вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих». Вшановують цього дня воїнів, «жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни». Офіційне гасло пам’ятних заходів – «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо». Новим символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку. ЇЇ графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

Сьогодні ми схиляємо голови перед пам'яттю тих, хто загинув на полях битв і в таборах смерті, в містах і селах. Всі ми в неоплатному боргу перед полеглими у справедливій боротьбі за свободу і гідність людини. Віддаємо данину глибокої поваги ветеранам Другої світової війни. Ми пишаємося тим, що наш народ вніс вирішальний внесок у досягнення   перемоги   і   спасіння   людства   від   нацистського поневолення. Віддаємо належне тій величезній ролі, яку відіграли у розгромі фашизму всі держави антигітлерівської коаліції. Багато десятків мільйонів людей віддали свої життя в ім'я досягнення Перемоги.

В День пам'яті та примирення ми мусимо відкинути всі ідеологічні нашарування,  які протягом багатьох років роз'єднували наше суспільство, маємо подивитись об'єктивно на перебіг історичних подій та усвідомити, що попри різні політичні погляди учасників тих буремних років об'єднувала одна мета - визволення рідної землі від ворога. Цієї шляхетної мети досягнуто завдяки героїзму та мужності бійців та командирів збройних сил, учасників партизанського та національно-визвольного рухів, а також працівників тилу.

 

 

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/5462 | Переглядів: 272Дата публікації: 16:20 08.05.2019
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації