“П'єте воду з нітратами? Досить!”
“П\

Поділитися новиною:

“П'єте воду з нітратами? Досить!”

Рясні опади упродовж квітня-травня цього року наробили біди не лише тим, що затопили людям городи, підвали і будинки, вони змили увесь непотріб з полів і в такий спосіб підвищили рівень забруднення ґрунтових вод нітратами. Отже якість води у криницях і джерелах, звідки ми її беремо, стала такою, що її не можна пити і готувати на ній їжу.

Така нітратна вода надзвичайно небезпечна для організму, особливо з перших місяців життя, адже може викликати так звану воднонітратну метгемоглобінемію. Це таке отруєння, внаслідок якого розвивається кисневе голодування організму, що призводить до важких наслідків, і навіть смерті. Тому заборонено використовувати воду з криниць і каптажів, у яких вміст нітратів перевищує нормативний показник — це 50 міліграмів на 1 літр води. Особливо це стосується дітей і вагітних жінок.

 До слова, забруднена нітратами навіть у смертельних дозах вода — чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна на смак. Але її можна використовувати виключно для прибирання приміщень, прання білизни тощо.   До того ж кип'ятіння, забрудненої нітратами води, не зменшує а навпаки збільшує її токсичність  удвічі.

Отже, будьте уважними до свого здоров'я та здоров'я своїх дітей,  не полінуйтеся та зробіть  лабораторні дослідження води з колодязів.

Теофіпольське районне лабораторне відділення ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України” проводить лабораторні дослідження питної води (водопровідної з пунктів розливу та бюветів, з колодязів та каптажів джерел, фасованої), щодо визначення наступних показників:

- епідемічної безпеки — мікробіологічні;

- санітарно-хімічних показників безпечності та якості - органолептичні, фізико-хімічні, в т.ч. на вміст нітратів.

     Наша установа також надає послуги з проведення дезінфекції води з водогонів та  криниць.

 

Завідувач Теофіпольського районного

лабораторного відділення

Побока Віктор Вікторович

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/5476 | Переглядів: 325Дата публікації: 13:33 13.05.2019
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації