Міжнародний день захисту дітей: історія і традиції свята
Міжнародний день захисту дітей: історія і традиції свята

Поділитися новиною:

Міжнародний день захисту дітей: історія і традиції свята

1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – одне из найбільш «дитячих» свят у світі. В цьому році це буде 69-е свято дитинства, захисту життя, здоров'я і прав дітей. Про те, що таке, коли виник і як відзначається День захисту дітей, ця стаття. Історія Походження Дня захісту дітей бере початок з 1925 року, коли представники різних країн вперше скликали «Всесвітню конференцію з благополуччя дітей» у Женеві. За підсумками конференції було прийнято рішення відзначати у всіх країнах світу День дітей, який зміг би привернути увагу до проблем дитинства. Спеціальної дати не було передбачено, і різні держави використовували дату, найбільш підходящу для їх культури і традицій. Ось чому в деяких країнах День захисту дітей відзначається не 1-го червня, а в інші дні календаря.

Традиція святкування Міжнародного дня захисту дітей 1 червня з'явилася у листопаді 1949 року завдяки спеціальній сесії Міжнародної демократичної федерації жінок в Парижі. ООН підтримала ініціативу паризького конгресу, оголосивши захист прав, життя і здоров'я дітей пріоритетним напрямком діяльності. Спеціалізована структура ООН щодо захисту прав та інтересів дітей – ЮНІСЕФ.

Вперше Міжнародний день захисту дітей відзначався в 1950 році.

Схожі міжнародні свята, присвячені благополуччю дітей і захисту дитинства, – Всесвітній день дитини (відзначається 20 листопада), Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії (4 червня), День захисту дітей Африки (16 червня).

Мета і місія свята

Головними цілями дня є заохочення миру, братерства і взаєморозуміння між дітьми; закликати батьків, держави, урядові та неурядові організації захищати права і свободи дітей.

Людство зобов'язане дати дитині найкраще, що воно може дати, 
така основна ідея.

Міжнародний день захисту дітей – це також привід нагадати дорослим про необхідність дотримання прав дітей на життя, на свободу думок і віросповідання, на освіту, відпочинок і дозвілля, на захист від фізичного та психологічного насильства, на захист від експлуатації дитячої праці. Тільки в умовах захисту прав і свобод дитини можливе формування гуманного і справедливого суспільства.

Перший день літа – можливість для підлітків задуматися про своє місце в світі і розглянути, які проблеми вони вважають важливими для себе і суспільства в цілому.

Міжнародний день захисту дітей відзначається в перший день літа, коли у школярів починаються довгоочікувані літні канікули.

У цей день обов'язково знайдіть час для спільної прогулянки з дитиною в місті.

Всюди проводяться цікаві дитячі заходи як державними, так і комерційними організаціями, мета яких – привернути увагу до проблем дітей. Кожна дитина має право зростати здоровою і сильною, бути освіченою і захищеною. 1 червня проводиться велика кількість благодійних акцій на підтримку дітей, які потребують допомоги: діток з обмеженими можливостями, сиріт, біженців, дітей з малозабезпечених і неблагополучних сімей. Це шанс допомогти їм знайти щасливе дитинство.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/5540 | Переглядів: 392Дата публікації: 15:40 31.05.2019
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації