Чому не можна палити листя і траву?
Чому не можна палити листя і траву?

Поділитися новиною:

Чому не можна палити листя і траву?

З настанням осені в повітрі, замість приємного запаху опалого листя, вчувається їдкий сморід від спалювання сухого листя та трави. В пік такого паління повітря навколо стає важким і гірким. Медики наголошують, що збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів.

Чим шкідливе спалювання опалого листя і сухої трави для людей та природи?

При спалюванні 1 тонни листя виробляється 9 кілограмів шкідливих речовин.  На поверхні листя скупчуються вегетативні речовини, які при горінні перетворюються на шкідливі. Під час нагрівання з цих речовин випаровується бензопірен, через який у людей загострюються хвороби легень, серця, а також з’являються онкологічні захворюванням. З димом у повітря також вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. Додаткова проблема полягає в тому, що з листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що в рази посилює забруднення атмосфери. Наприклад, при згорянні поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70-ти різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини.

            Паління є не менш шкідливим і для навколишнього середовища: "Спалювання листя призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Через дим від вогнищ страждають дерева. Вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння. До того ж цей процес збільшує промерзання землі в 2-4 рази. Фауна страждає не менш, аніж флора. У сухому листі згорають зимуючі корисні комахи. Часто не встигають втекти від вогняних язиків зайці. Згорають пташині гнізда. Існує також загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків. Окрім того, дим від вогнищ погіршує видимість на дорогах, що призводить до збільшення ДТП".

Прикро, що палії не розуміють користі опалого листя та сухої трави. Адже його можна використовувати як добриво, тобто перетворювати на компост. Використовувати компост в якості добрива можна вже через рік після закладки. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки.

Пам’ятайте про наслідки які несуть за собою тільки негатив, і бережіть своє здоров’я та природу .

 

Фельдшер санітарний

Теофіпольського районного

лабораторного відділення

ДУ «Хмельницький обласний

лабораторний  центр МОЗ України»                          Іванна Григорчук

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/5769 | Переглядів: 146Дата публікації: 14:58 25.09.2019
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації