Не забудьте вакцинуватись проти грипу
Не забудьте вакцинуватись проти грипу

Поділитися новиною:

Не забудьте вакцинуватись проти грипу

За 9 місяців поточного року по Теофіпольському району стан захворюваності ГРВІ складає 1668 випадків ( інтенсивний показник 6338,4 на 100тис.населення), що на 5,6% перевищує минулорічні показники. В поточному році по району зареєстровано 11 випадків захворювання на грип (41,03 на 100 тис.населення), проти 2 випадків за аналогічний період 2018 року (7,46 на 100 тис. населення).

Враховуючи ріст захворюваності на грип та ГРВІ, а також наближення епідсезону 2019-2020років слід пам'ятати, що найкраща профілактика грипу – щорічне вакцинування. Вакцинація знижує ризик захворіти на грип і попереджає виникнення важких ускладнень хвороби.

Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

За матеріалами Центру громадського здоров'я,  для профілактики грипу в Україну доставлено 103 550 доз вакцин, які наразі перебувають на етапі контролю якості та безпеки  в Державній службі України з контролю лікарських засобів та контролю за наркотиками. Отримано  вакцини ВАКСІГРИП ТЕТРА та ДЖІСІ ФЛЮ. Згідно інформації на офіційному сайті  Держлікслужби України, орієнтовна дата закінчення державного контролю якості вищезазначених вакцин - 01.10.2019р. Після проходження процедури державного контролю вакцини надійдуть у продаж.

Загалом планується доставка 500 000 доз вакцин для імунопрофілактики грипу в Україні.

Найкращий час для щеплення - напередодні грипозного сезону (жовтень). Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей запобігти смертельним наслідкам хвороби.

То ж поспішіть до свого сімейного лікаря, щоб встигнути вакцинуватись до початку епідемічного сезону захворюваності на грип. Після огляду лікаря та відсутності протипоказань, можна отримати щеплення в кабінеті профілактичних щеплень. Ні в якому разі не можна проводити вакцинацію самотужки в домашніх умовах. Для цього є лікувально-профілактичні заклади чи то державні чи приватні.

Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.

 

Помічник лікаря-епідеміолога

Теофіпольського районного

лабораторного відділення

Хмельницького міськміжрайонного

 відділу ДУ «Хмельницький обласний

 лабораторний центр МОЗ України»                                                                                                                    Ольга Марценюк

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/5799 | Переглядів: 242Дата публікації: 10:47 08.10.2019
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації