Стан захворюваності на грип та ГРВІ по Теофіпольському району
Стан захворюваності на грип та ГРВІ по Теофіпольському району

Поділитися новиною:

Стан захворюваності на грип та ГРВІ по Теофіпольському району

За 40-й тиждень (30.09 - 06.10.2019р) в Теофіпольському районі на ГРВІ захворіло 65 осіб, із них 56,9% становлять діти віком до 17 років.

Відсоток госпіталізації хворих становить 7,7%.

Показник захворюваності на ГРВІ серед населення району складає 507 на 100 тис. населення.

На 40-му тижні 2019року по району показник захворюваності на грип та ГРВІ не перевищує епідемічний поріг (-34,9%). Випадків грипу не зареєстровано. Вакцинація проти грипу  на протязі тижня не проводилась.

Хоч епідпоріг не перевищено, та в порівнянні з 40 тижнем 2018року, захворюваність в поточному році зросла на 38,5% і знаходиться на рівні 2016 року, коли захворюваність ГРВІ була найвищою за останні 5 років.

Тож готуючись до сезонного підйому захворюваності слід пам»ятати  про елементарні заходи профілактики захворювання на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції.

 Необхідно:

           - уникати близького контакту з людьми, в яких є нежить, кашель, ознаки підвищеної температури тіла;

- уникати великих скупчень людей, особливо в закритих приміщеннях;

            - часто провітрювати приміщення, проводити вологе прибирання 3-4 рази на добу;

            - уникати торкання руками очей, носа і рота, як можна частіше мити руки з милом, що знижує імовірність захворіти на 40%;

            - у період епідемії грипу перед виходом з дому змазувати порожнину носа мазями з віфероном або оксоліном.

 Використовуючи всі перераховані вище методи, можна значно знизити ризик захворювання на ГРВІ.

Якщо ж Ви захворіли грипом - обов’язково  викличте  лікаря, який  точно встановить  діагноз  вашої  недуги. Не  вживайте  медикаментів, не порадившись  з  лікарем. 

Якщо ви хворі старайтеся  прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути. При зверненні за медичною допомогою в медичний заклад не забудьте одягнути маску  з метою запобігання розповсюдження інфекції серед оточуючих.

 Основним захистом проти грипу та попередження ускладнень при розвитку захворювання є проведення щеплення проти грипу, яке слід проводити не менш ніж за два-три тижні до початку епідемії.             

Бережіть своє здоров’я!

     

Помічник лікаря-епідеміолога

Теофіпольського районного

лабораторного відділення

Хмельницького міськміжрайонного

відділу ДУ «Хмельницький обласний

лабораторний центр МОЗ України»                                                                                                                  Ольга Марценюк

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/5800 | Переглядів: 232Дата публікації: 10:49 08.10.2019
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації