Потурбуйтеся про своє здоров’я – перевірте чи щеплені ви проти дифтерії
Потурбуйтеся про своє  здоров’я  – перевірте чи щеплені ви проти дифтерії

Поділитися новиною:

Потурбуйтеся про своє здоров’я – перевірте чи щеплені ви проти дифтерії

За інформацією центру громадського здоров’я - станом на 4 листопада 2019 року по Україні встановлено 22 діагнози “дифтерія”. Водночас за попередні 9 років, із 2010 по 2018 рік, загалом зареєстровано 56 випадків.

Прикро зустрічати саме такі заголовки на сайтах в інтернет-мережі, а також читати  в засобах масової інформації, тому, що дифтерія належить до інфекцій, які керуються засобами імунопрофілактики (щепленням). Тому ми давно мали б забути про таку хворобу.  Чому ж на сьогодні  маємо загострення ситуації по захворюваності на дифтерію? 

Рівні захворюваності та смертності при дифтерії залежать від колективного імунітету, зумовленого обсягом і якістю проведення активної імунізації населення.  Причина  в нашій свідомості. Адже, як показала практика при подоланні спалаху кору – велика кількість осіб мають фіктивні щеплення, або взагалі відмовляються від них. І лише проведення масової імунізації  недощеплених осіб посприяло зниженню захворюваності на кір. Така сама і ситуація по дифтерії. Не усвідомлюючи відповідальності за здоров»я дітей – батьки відмовляються від щеплень, куди гірше «різними методами» записують фіктивні щеплення аби дитина відвідувала організований колектив. Та і дорослі не виняток. Деякі не в змозі пояснити своєї відмови від щеплень.

То ж ще раз нагадую - згідно діючого календаря щеплень вакцинація проти дифтерії здійснюється у: 2 місяці (перше щеплення), 4 місяці (друге щеплення), 6 місяців (третє щеплення). У 18 місяців проводиться ревакцинація.  Друга ревакцинація у 6 років, наступна у 16 років , далі кожні 10 років (тобто 26, 36, 46 років  і т. д).  

Щоб дізнатися чи щеплена особа проти дифтерії, слід звернутися до свого сімейного лікаря або фельдшера. В разі відсутності щеплення – необхідно, не зволікаючи, отримати дане щеплення в кабінеті профілактичних щеплень після огляду сімейним лікарем.

 

Помічник лікаря-епідеміолога

Теофіпольського районного

лабораторного відділення

Хмельницького міськміжрайонного

відділу ДУ «Хмельницький обласний

 лабораторний центр МОЗ України»                                                                                                           Ольга Марценюк

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/5888 | Переглядів: 285Дата публікації: 13:44 12.11.2019
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації