Теофіпольщина вшанувала пам'ять жертв голодоморів
Теофіпольщина вшанувала пам\

Поділитися новиною:

Теофіпольщина вшанувала пам'ять жертв голодоморів

Четверта субота листопада в Україні визнана Днем пам'яті жертв голодоморів. Меморіальні заходи проводяться як в Україні, так і поза її межами. Щорічно, в цей день проводиться всеукраїнська акція «Запали свічку»

Голодомо́р 1932—1933 років — акт геноциду українського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках шляхом створення штучного масового голоду, що призвів до смерті від голоду 3,941 млн безпосередньо та склав 6,122 млн втрат ненародженими людських втрат у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, переважну більшість населення якої становили українці. Викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу й Української СРР на чолі зі Сталіним, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Спланована конфіскація врожаю зернових та усіх інших продуктів харчування у селян представниками радянської влади впродовж Голодомору 1932—33 років безпосередньо призвела до вбивства селян голодом у мільйонних масштабах, при цьому радянська влада мала значні запаси зерна в резервах та здійснювала його експорт за кордон під час Голодомору, забороняла та блокувала виїзд голодуючих поза межі Української СРР, відмовлялася приймати допомогу для голодуючих з-за кордону. Попри те, що дії представників сталінської влади, які спричинили смерть людей голодом, кваліфікувалися згідно з нормами тогочасного радянського кримінального законодавства як вбивство, причини цього масового злочину ніколи в СРСР не розслідувалися та ніхто з можновладців, причетних до злочину, не поніс покарання при тому, що навіть найвище керівництво СРСР, включаючи Сталіна знало про факти загибелі людей від голоду. Упродовж десятиліть масове вбивство людей штучним голодом не лише навмисно замовчувалося радянською владою, а й взагалі заборонялося про нього будь-де згадувати.

Сьогодні, в смт Теофіполь, біля памятного знаку «Жертвам політичних репресій 20-50 років ХХ століття і Голодоморів на Теофіпольщині» проведено мітинг-реквієм "Такого ще земля не знала". Участь у заході взяли керівник апарату райдержадміністрації Олена Ковцун, заступник голови районної ради Роман Непотас, голова Теофіпольської селищної ради Валентина Губіна, представники релігійних конфесій району,  працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради, громадських організацій, районних служб, установ та організацій району.

Присутні вшанували світлу пам’ять жертв голодоморів хвилиною мовчання. До пам’ятного знаку жертвам політичних репресій покладено квіти та запалено лампадки.

Цього ж дня в усіх храмах різних конфесій району пройшли панахиди за загиблими від голоду.

 

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/5921 | Переглядів: 251Дата публікації: 17:15 23.11.2019
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації