На Теофіпольщині вшанували учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС
На Теофіпольщині вшанували учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС

Поділитися новиною:

На Теофіпольщині вшанували учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС

Сьогодні, в смт Теофіполь вшанували учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС

Щороку в цей день в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС (більш відомий, як День ліквідатора), який був офіційно введений Президентом України в 2006 році. 14 грудня вибрано для вшанування ліквідаторів не випадково. Саме в цей день у 1986 році Державний комітет ухвалив в експлуатацію комплекс захисних споруд («саркофаг») на Чорнобильській АЕС. Незважаючи на те, що офіційно День ліквідаторів був введений тільки в 2006 році, відзначається він на Україні з 1986 року, коли учасники ліквідації аварії на АЕС зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу.

Минуло 33 роки від дня великого і незгасаючого лиха – Чорнобильської катастрофи, яка одразу набула глобального характеру. Чорнобиль залишив незагоєну рану на землі України і в серці її народу. Так судилося, що саме ліквідатори першими взяли на себе цей хрест – приборкання радіаційної стихії, щоб ціною свого життя і здоров’я захистити рідну землю і весь народ. А саме люди, їх доля, життя і здоров’я, соціальний, радіаційний і медичний захист, інші не менш важливі їх проблеми є, і ще довго будуть об’єктом особливої уваги та турботи нашої держави.

Після поминальної панахиди у пам’ять ліквідаторів, які загинули чи померли внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасники заходу поклали вінки та квіти у парку культури до пам’ятного знаку "ГЕРОЯМ та ЖЕРТВАМ ЧОРНОБИЛЯ" та пом’янули загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання. Також, для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбулися урочисті заходи в дитячій музичній школі.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/5982 | Переглядів: 259Дата публікації: 16:06 13.12.2019
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації