Обговорено питання відзначення в районі Дня Соборності
Обговорено питання відзначення в районі Дня Соборності

Поділитися новиною:

Обговорено питання відзначення в районі Дня Соборності

Сьогодні, під головуванням керівника апарату районної державної адміністрації Олени Ковцун за участю керівників структурних підрозділів адміністрації відбулося засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення на Теофіпольщині Дня Соборності України.

Вже стало доброю традицією, щорічно 22 січня, зустрічатися на межі сіл (міст через річку Жердь) - с.Лисогірка Теофіпольського району Хмельницької області та с.Осники Лановецького району Тернопільської області в День Соборності України. Святковий захід супроводжується виконанням Гімну України та обміном короваями двох районів на кордоні областей.

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. Соборність Української держави – одвічна мрія, яку плекав народ протягом усієї історії боротьби за незалежну Україну. Лише соборна, незалежна і вільна Україна має шанс увійти до спільноти процвітаючих країн як рівноправний партнер і перспективний лідер центрально-східного регіону Європи. Саме тому значення Свободи, як невід’ємної складової незалежної України, набуває особливого змісту і стає нерозривно пов’язаним з Соборністю наших земель.

Заходи, що будуть проводитися включають організацію та проведення для широкої аудиторії інформаційних, науково-просвітницьких, культурно-мистецьких та інших заходів, присвячених історії національно-визвольних змагань в Україні на початку XX століття, боротьбі за суверенітет та територіальну цілісність України; проведення тематичних заходів у навчальних закладах, закладах культури та бібліотеках району. В ході оргкомітету обговорювалися пропозиції щодо проведення заходів та сценарію урочистостей. 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/6014 | Переглядів: 352Дата публікації: 12:51 11.01.2020
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації