Відбулася координаційна нарада правоохоронних органів
Відбулася координаційна нарада правоохоронних органів

Поділитися новиною:

Відбулася координаційна нарада правоохоронних органів

Сьогодні, перший заступник голови райдержадміністрації Петро Вільшинський взяв участь в нараді, що відбулась в приміщенні Старокостянтинівської місцевої прокуратури смт Теофіполь, з питань забезпечення законності та правопорядку на території району.

Також участь в засіданні прийняли: керівник Старокостянтинівської місцевої прокуратури Василь Сліпець, заступник голови Теофіпольської районної ради Роман Непотас, т.в.о. начальника Теофіпольського відділення поліції Красилівського відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області Сергій Дулєпов та інші. З доповіддю про стан законності та криміногенної ситуації в районі, ефективність запобігання й протидії злочинності та корупції, виступив заступник керівника Старокостянтинівської місцевої прокуратури Ігор Барахтенко.

Правоохоронними органами, структурними підрозділами районної державної адміністрації, виконкомами сільських рад, керівниками організацій та установ району вживаються заходи щодо забезпечення  законності, правопорядку, профілактики та боротьби зі злочинністю, правопорушеннями в районі. Протягом 2019 року працівниками Теофіпольського відділення поліції розглянуто 2549 звернення громадян різного характеру, що на 8,1 % менше у порівнянні з 2018 роком (2774), з яких зареєстровано в єдиний реєстр досудових розслідувань 253 кримінальних проваджень, що менше на 34,3 % у порівнянні з 2018 роком (385 кримінальних проваджень). Наведені дані свідчать про проведений великий комплекс превентивних заходів на недопущення скоєння як кримінальних, так і адміністративних правопорушень, що в кінцевому результаті призвело до зниження рівня злочинності в цілому.  Поряд із цим, як позитив слід зазначити, про зменшення  скоєних  тяжких та особливо тяжких злочинів, так  у 2018 році було зареєстровано 43 злочини проти 29 у 2019 році, тобто – 32,6 % . Окрім того, не допущено вчинення умисних вбивств, розбійних нападів та грабежів. Аналізуючи скоєння майнових злочинів, а саме крадіжок, то також слід зазначити про зниження скоєних  крадіжок, так у 2018 році їх було 83  проти 67 у 2019 році.  З числа скоєних 67 крадіжок чужого майна розкрито 42 по у 2019 році повідомлено про підозру та скеровано кримінальні провадження до суду.

Проведеним аналізом злочинів проти власності, які скоєні у 2019 році,  встановлено, що значну їх частину вчинено особами з метою власного збагачення, у тому числі для придбання алкогольних виробів та наркотичних засобів.

З цією метою вжито ряд заходів блоком поліції превентивної діяльності щодо боротьби з розповсюдження неліцензійної алкогольної продукції, зокрема самогону, а також зосереджено діяльність працівників кримінальної поліції на виявленні злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів.

Завдяки проведеній роботі у 2019 році виявлено 48 порушень адміністративного законодавства, пов`язаних із виготовленням, зберіганням та збутом самогону. Крім того оперативними працівниками задокументовано 13 злочинів у сфері незаконного обігу наркотиків, з них 2 за фактом збуту наркотичних засобів. 10 кримінальних проваджень вказаної категорії скеровано до суду. Як результат вдалося вплинути на кількість злочинів корисливої спрямованості та досягти їх зниження у порівнянні з 2019 роком на 16 подій. У зв`язку із проведенням на сході нашої держави операції об`єднаних сил, працівниками Теофіпольського відділення поліції викрито 3 особи, які незаконно зберігали 230 шт. боєприпасів різного калібру та 1 гранату.

В останні роки спостерігається ріст злочинів та адміністративних правопорушень, які вчиняються неповнолітніми. Незважаючи на постійні превентивні заходи, які проводяться працівниками ювенальної превенції, дільничними офіцерами поліції та працівниками груп реагування патрульної поліції, кількість злочинів, які скоєні неповнолітніми, залишається великою, хоча й зменшено їх кількість у порівнянні з минулим роком на 2 факти. Більшість цих злочинів вчиняють підлітки у стані алкогольного сп`яніння, а тому посилено роботу стосовно виявлення осіб, які втягують неповнолітніх у пияцтво, а також підприємців, які здійснюють відпуск спиртного цій категорії осіб. Всього у 2019 році до відповідальності притягнуто 23 особи за ст. 180 КУпАП (доведення неповнолітнього до стану сп`яніння), щодо 12 підприємців, які порушили правила торгівлі алкогольними виробами, складено адміністративні протоколи за ст.156 КУпАП, 4 з яких вже позбавлено ліцензії. Крім того, за неналежне виконання батьківських обов`язків, 73 батьків притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.184 КУпАП.

Ще однією проблемою залишається рецидивна злочинність.

Станом на 31.12.2019 сектором превенції Теофіпольського ВнП профілактуються 179 осіб, що потребують особливої уваги поліції, у тому числі 13 раніше судимих, 2 особи, які перебувають під адміністративним наглядом, 2 неповнолітніх порушників, засуджених до покарання не пов’язаного з позбавленням волі, 25 осіб, засуджених до покарання не пов’язаного з позбавленням волі.

Хоча усі перелічені категорії осіб перебувають під постійним наглядом поліції, однак раніше судимими особами на території району у 2019 році скоєно 37 повторних злочинів. Це на 5 фактів більше ніж у 2018 році, на що слід відмітити з негативної сторони роботу блоку поліції превентивної діяльності і в 2020 році посили контроль з вказаними категоріями підоблікових осіб.      

Щороку, як у Теофіпольському районі, так і по свій території країни, збільшується кількість кримінальних правопорушень, передбачених ст. 190 КК України (шахрайство). У 2019 році зафіксовано 11 таких злочинів, проти 18 у 2018 році. Способи вчинення шахрайств різноманітні і постійно вдосконалюються. Звичайно більшість цих кримінальних правопорушень стосуються перерахування коштів наперед, в якості завдатку за придбання певної речі чи майна. Але існують й такі види шахрайств як: перерахунок коштів за те, що хтось із рідних опинився у небезпечній ситуації; вчинення операцій із банківськими картками, коли потерпілі повідомляють власні конфіденційні дані; обмін старих грошових купюр на нові, та інше. З метою недопущення вчинення нових фактів шахрайств працівниками Теофіпольського відділення поліції у 2019 році вжито ряд різноманітних профілактичних заходів про те, як не стати жертвою шахраїв. Вказану роботу було проведено шляхом: обходу громадян та вручення відповідних пам`яток; висвітлення інформації у районній газеті та на відомчому сайті відділення у мережі інтернет; розклеювання буклетів у публічних місцях, громадському транспорті, торгівельних закладах. Перераховані заходи дійсно допомогли багатьом громадянам не потрапити на гачок шахраїв, але й трапляються такі випадки, коли особи знали про можливість стати жертвою злочину, але здійснювали перерахунок коштів та вчиняли інші дії, які їм пропонували злочинці.

У разі, якщо є підозра, що відносно когось може бути вчинено шахрайство, необхідно до вчинення певних дій, звертатися до поліції на спецлінію «102». 

Протягом 2019 року оперативними працівниками розшукано 5 злочинців, які переховувалися від органів досудового розслідування та суду, а також встановлено місце перебування двох безвісті зниклих осіб. Станом на 01.01.2020 не розшуканими залишається 1 безвісти відсутній. Повідомлення про зникнення дітей у 2019 році до підрозділу не надходили. У 2019 році працівниками відділення поліції, крім щоденної роботи по нагляду за дорожнім рухом, спільно з представниками громадського формування «Щит та меч» здійснено 52 відпрацювань вулично-шляхової мережі району. У результаті комплексу проведених заходів виявлено 1296 порушень Правил дорожнього руху України, з яких 111 факти керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння.

Незважаючи на систематичну роботу у напрямку забезпечення дорожнього руху, на території обслуговування скоєно 25 дорожньо-транспортних пригоди, в трьох з яких  чотири особи отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. З метою швидкого реагування працівників поліції на виклики громадян щоденно на патрулювання у форматі 24/7 заступає наряд патрульної поліції. Всього у 2019 році працівниками сектору реагування патрульної поліції здійснено 2340 виїздів за повідомленнями лінії „102”. Середній час прибуття наряду ГРПП – 10:22 хв. Патрульною поліцією виявлено та задокументовано 1848 адміністративних правопорушень.

Здійснення заходів з профілактики злочинності певною мірою покращило стан правопорядку в районі та удосконалило систему профілактики правопорушень.  За підсумками розгляду питань були прийняті відповідні рішення з урахуванням пропозицій і зауважень, а також надано доручення відповідним службам усунути недоліки в роботі.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/6066 | Переглядів: 1120Дата публікації: 11:24 07.02.2020
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації