Проведено засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
Проведено засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Поділитися новиною:

Проведено засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

27 лютого 2020 року, в приміщенні райдержадміністрації, під керівництвом голови Теофіпольської районної державної адміністрації Олени Ковцун проведено засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Розглянуто питання порядку денного:

1. Про стан готовності органів влади та місцевого самоврядування до пропуску льодоходу, весняної повені та дощових паводків, захисту населених пунктів, об’єктів і сільськогосподарських угідь від підтоплень та мінімізації обсягів завданих збитків. Виконання заходів щодо захисту територій від шкідливої дії вод.

 2. Про визначення місць масового відпочинку на водних об’єктах району до купального сезону.

 3. Про стан утримання протипожежного водопостачання в районі.

1. Про стан готовності органів влади та місцевого самоврядування до пропуску льодоходу, весняної повені та дощових паводків, захисту населених пунктів, об’єктів і сільськогосподарських угідь від підтоплень та мінімізації обсягів завданих збитків. Виконання заходів щодо захисту територій від шкідливої дії вод присутніх поінформували Притула С.В., Комісарчук В.І.

Заслухавши доповідь та обговоривши питання

Комісія вирішила:

1. З метою встановлення персональної відповідальності голів сільських та селищних рад, керівників підприємств, установ орендарів за забезпеченням додержання вимог безпечного використання водних об'єктів:

1.1 Начальнику РС  ГУ ДСНС України в області Притулі С.В., головам сіл та селищ, керівникам установ підприємств,  організувати виконання  «Плану основних заходів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо підготовки та пропуску льодоходу, та попередження підтоплень на території Теофіпольського району Хмельницької області у 2020 році».

1.2. Головам сільських та  селищних рад:

1.2.1. Попередити  орендарів водних об’єктів, що здійснення випуску води, проводити тільки за узгодженням з регіональним офісом водних ресурсів в Хмельницькій області.

1.2.2. Зобов'язати користувачів водних об’єктів завчасно, до ймовірного початку інтенсивних опадів приспустити воду в ставках і водосховищах, для прийому вод.

1.2.3. Забезпечити чергування користувачів водних об’єктів під час проходження інтенсивних опадів.

1.2.4. Здійснювати  постійний нагляд за станом водних об’єктів і гідротехнічних споруд, ліквідувати місцеві підпори, які можуть утворюватись на звивистих ділянках річок, у водоскидних та водопропускних спорудах.

1.2.5. Для збільшення пропускної спроможності русел малих річок та водотоків, провести їх розчистку від сторонніх предметів, рослинних залишків.

1.2.6. Забезпечити утримання в безпечному стані дамб відстійників.

1.2.7. Забезпечити оповіщення населення, що проживає в зонах можливого підтоплення при ускладненні паводкової обстановки.

1.2.8. Організувати здійснення герметизації джерел водопостачання та постійного контролю за їх станом.

1.2.9. Завершити виконання рішення Хмельницької обласної ради від 18 травня 2011 року №23-4/2011 "Про передачу безхазяйних гідротехнічних споруд у комунальну власність та впровадження їх платного використання шляхом оренди" рекомендовано сільським, селищним радам до 1 вересня 2011 року здійснити інвентаризацію гідротехнічних споруд, що входять до складу штучних водних об’єктів, визначити  перелік безхазяйних гідротехнічних споруд та вжити заходів щодо їх передачі у комунальну власність територіальним громадам відповідно до розташування цих об’єктів на визначених територіях.

Методичні рекомендації про взяття на баланс сільських, селищних, рад безхазяйних гідротехнічних споруд (ГТС) облводгоспом –додаються.

1.3. Головам Ординецької, Волицької, Олійницької сільських рад прийняти заходи щодо ремонту аварійних гідроспоруд до 20.03.2020 року (перелік аварійних гідроспоруд відповідно до Довідки за результатами перевірки Теофіпольської РДА та гідротехнічних споруд щодо стану готовності до безаварійного пропуску весняного льодоходу, повені та паводків – додається).

1.4. Начальнику  Теофіпольського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Шевчук П.Ф.,  сумісно з головами сільських, селищних рад забезпечити контроль за джерелами водопостачання населення, передбачити проведення герметизації джерел водопостачання у разі підтоплення їх повеневими та дощовими  водами.

1.5. Провідному інженеру дільниці мережі доступу  № 315/5 м. Волочиськ Хмельницької філії  ПАТ «Укртелеком» (Бровко М.С.),  забезпечити постійну готовність системи оповіщення і зв’язку в районі для забезпечення телефонних переговорів та передачу телеграм за паролями „Водоборотьба”, „Повінь” та „Лихо” на період пропуску льодоходу та повені.

1.6. Начальнику філії «Теофіпольський райавтодор» (Семенюк С.П).

1.6.1. Перевірити стан під’їзних шляхів до всіх мостів, водойм, а у разі необхідності, привести їх у належний стан.

1.7. Начальнику відділу освіти райдержадміністрації (Мельник М.О), директору Теофіпольського ДНЗ професійно-аграрного   промислового  ліцею (Гладищук П.В):

1.7.1. До початку повені та паводку провести в учбових закладах району заняття з правил безпеки поведінки при перебуванні на водоймах, правил використання маломірних плавзасобів з приведенням прикладів нещасних випадків, що трапились з дітьми на воді в минулі роки.

1.7.2. Забезпечити висвітлення в засобах масової інформації питання щодо безпеки дітей на водних об’єктах.

2. Затвердити порядок додаткового залучення спеціальної техніки на випадок виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру, уточнені розрахунки сил швидкого реагування та засобів для ліквідації негативних наслідків в разі виникнення повені та паводку.

3. Про готовність об’єктів до весняної повені та дощових паводків поінформувати комісію з питань ТЕБ та НС та РС ГУ ДСНС України в Хмельницькій області до 20.03.2020 року.

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на начальника  РС  ГУ ДСНС України в області (С.Притула) та завідувача сектору з питань оборонної роботи, цивільного захисту, захисту довкілля та взаємодії з правоохоронними органами районної державної адміністрації (В.Комісарчук).

2. Про визначення місць масового відпочинку на водних об’єктах району до купального сезону поінформували Притула С.В., Комісарчук В.І.

Заслухавши доповідь та обговоривши питання

Комісія вирішила:

1. Відповідно до інформації сільських селищних рад щодо визначення місць масового відпочинку населення на водних об’єктах,  визначено одне місце масового відпочинку населення на водних об’єктах району - коса - Теофіпольського водосховища, яке визначене рішенням виконавчого комітету Теофіпольської селищної ради № 1/6-2016 р. від 16 червня 2016 року як місце масового відпочинку на водному  об’єкті.

2. Теофіпольській селищній раді виконати вимоги  вказані в постанові Кабінету Міністрів України від 06.03.2002 року №264 «Про затвердження Порядку обліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах» - (пункт 3. Місця  масового відпочинку визначаються органами місцевого самоврядування за проектами відведення земельних ділянок для  цієї мети   та  узгоджуються  з  територіальним управлінням головного управління держпродспоживслужби в Хмельницькій області).

3. Про виконання даного рішення голові Теофіпольської  селищної ради Губіна В.А, проінформувати до 1 травня 2020 року  голову місцевої комісії з питань ТЕБ та НС.

4. Голові правління Приватного акціонерного товариства «Теофіпольський цукровий завод» -  Кирияченко В.В., на  місце масового відпочинку людей  літом  - коса - Теофіпольського водосховища, яке визначене рішенням виконавчого комітету Теофіпольської селищної ради № 1/6-2016 р. від 16 червня 2016 року як місце масового відпочинку на водному  об’єкті виконати вимоги  пункту 5 ПРАВИЛ охорони життя людей на водних об’єктах України  затверджених  наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10.04.2017 року № 301 (п.5 Керівники підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та, особи які використовують водні об’єкти або прибережну захисну смугу водних об’єктів з виробничою, фізкультурно-оздоровчою метою або для відпочинку людей, та організатори масових заходів обладнують і утримують рятувальні пости, забезпечують їх приміщеннями і рятувальними засобами відповідно до вимог цих Правил) – копія наказу додається.

5. Начальнику відділу освіти райдержадміністрації (Мельник М.О.), керівнику ДНЗ Теофіпольський професійно-аграрно  промисловий  ліцей (Гладищук П.В):

5.1. До 1 травня 2020 року провести семінар-нараду з керівниками навчальних закладів,  за участю організаторів оздоровлення та представників наглядово-контролюючих органів району на якій розглянути питання підготовки оздоровчих таборів до купального сезону.

5.2. Забезпечити дотримання вимог Правил охорони життя людей на водних об'єктах України у дитячих оздоровчих установах, розташованих на берегах водойм (поблизу них) та при купанні дітей під час походів, прогулянок.

5.3. Заборонити купання дітей при відсутності рятувальних постів та не відповідності місць для купання (пляжів) вимогам Правил охорони життя людей на водних об'єктах України.

5.4. Організувати проведення в учбових закладах уроків (семінарів, вікторин тощо) із залученням представників РС  ГУ ДСНС України в області, медичних працівників з питань дотримання правил охорони життя на воді та надання першої медичної допомоги потерпілим.

5.5. До 1 травня 2020 року обладнати в учбових закладах куточки «Безпека дітей на воді», «Правила надання першої медичної допомоги потерпілим на воді».

5.6. Вжити заходів щодо виконання на об’єктах відпочинку та оздоровлення громадян у повному обсязі вимог, передбачених приписами органів нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки.

6.Сільським селищним головам:

6.1. Привести в готовність сили і засоби аварійно-рятувальних служб.

6.2. Запровадити постійний санітарний контроль за станом водойм.

6.3.  Провести роботу з керівниками підприємств, установ та організацій 0 орендарями водних об’єктів щодо:

- організації належного порядку на пляжах та місцях відпочинку населення на водних об’єктах з утворенням на них сезонних рятувальних постів та забезпечення їх необхідним рятувальним майном, спорядженням та інвентарем;

- встановлення  щитів з написами «КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО!» в місцях, заборонених для купання, а небезпечні місця акваторії позначено віхами або червоними буями з написом «НЕБЕЗПЕЧНО!»;

-  організувати за участю працівників РС ГУ ДСНС, РВ ГУ НП в області, райдержадміністраціі, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, ЗМІ та орендарів водних об’єктів періодичні патрулювання стихійних місць масового відпочинку людей на воді.

7. 4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на начальника  РС  ГУ ДСНС України в області (С.Притула) та завідувача сектору з питань оборонної роботи, цивільного захисту, захисту довкілля та взаємодії з правоохоронними органами районної державної адміністрації (В.Комісарчук).

3. Про стан утримання протипожежного водопостачання в районі поінформував Притула С.В.

Заслухавши доповідь та обговоривши питання

Комісія вирішила:

1. Інформацію начальника РС ГУ ДСНС у Хмельницькій області Притули С.В  "Про стан утримання протипожежного водопостачання в Теофіпольському районі" взяти до відома.

2. З метою запобігання надзвичайним подіям пов’язаним з пожежами на території району керівникам підприємств установ, головам сільських та селищних рад  відремонтувати несправні вуличні пожежні гідранти, пожежні водойми,  поновити покажчики, відремонтувати, очистити та накрити люками колодязі пожежних гідрантів до 11.05.2020 року, а саме:

-        смт. Теофіполь, вул. Небесної  Сотні,20 (Житловий будинок) ПГ-3 – потребує ремонту кришка колодязя;

-        смт. Теофіполь, вул. Небесної Сотні,47 (Житловий будинок) ПГ-11 – кришка колодязя постійно засипається землею;

-        смт. Теофіполь, вул. Свободи,23 (Автостанція) ПГ-15 – відсутній люк колодязя, на даній ділянці трубопроводу низький тиск водопровідної мережі;

-        смт. Теофіполь, вул. Небесної Сотні,46 (ЗОШ №1) ПГ-22 – потребує ремонту кришка колодязя;

-        смт . Теофіполь, вул. Шевченка (Міське кладовище) ПГ-14 – через колодязь прокладено бордюр;

-       смт. Теофіполь, вул. Небесної Сотні,45 (Приватбанк) ПГ-10 – на даній ділянці трубопроводу низький тиск водопровідної мережі;

-        потребує ремонту пожежне водоймище №16, яке знаходиться в смт.Базалія по вул. Свободи.

   3. Всім керівникам підприємств, установ, головам сільських селищних рад  на території яких є водоймища обладнати пірсом для забору води пожежними автомобілями до 1.06.2020 року

   4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на начальника  РС ГУ ДСНС України в області С.Притулу.

 

 

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/6120 | Переглядів: 438Дата публікації: 13:00 27.02.2020
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації