Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах у 2020 році
Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах у 2020 році

Поділитися новиною:

Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах у 2020 році

Державне агентство рибного господарства України (Держрибагенство) Управління державного агентства рибного господарства у Хмельницькій області (Хмельницький рибоохоронний патруль) інформує

Заборона на вилов риби, а також інших водних біоресурсів застосовується з метою поновлення та збереження популяції різних видів. Найчастіше такі заборони накладаються контролюючими органами в залежності від сезону, а також стосуються використання снастей і способів риболовлі.

З метою охорони більшості видів в період нересту, а також створення сприятливих умов водних біоресурсів на зимувальних ямах, в певні осінньо-зимові і весняно-літні періоди вводяться обмеження, і навіть повна заборона на риболовлю на певних водоймах.

Крім цього, кожен рибалка повинен знати, що для свого захоплення, Законом дозволено використовувати далеко не всі снасті, знаряддя та способи риболовлі. Зокрема, заборони стосуються лову мережами, острогами і косинками, також існують обмеження з ловлі риби з човнів.

На підставі ст.10 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» наказом Управління Державного агентства рибного господарства у Хмельницькій області встановлено весняно-літню заборону на промислове та любительське рибальство на період нересту риб і розмноження інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах у такі терміни:

Заборона на рибну ловлю:

- у всіх річках та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками та затонами) з 01 квітня по 20 травня 2020 року включно;

- у всіх водосховищах з 01 квітня по 09 червня 2020 року включно;

- у придаткових водоймах (протоки, гирла, озера, ставки та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені) з 01 квітня по 30 червня 2020 року включно.

Заборона всі види лову раків у період виношування ними ікри, личинок, першої линьки рака - з 01 квітня по 30 червня 2020 року включно.

Дозволено любительська ловля на вудку чи спінінг з одним гачком – з берега і в межах населених пунктів.

Оголошено нерестовищами всі річки, водосховища, придаткові водойми та інші рибогосподарські водні об’єкти Хмельницької області, які підконтрольні Управлінню Державного агентства рибного господарства у Хмельницькій області.

На водних об’єктах в період нересту забороняється пересування всіх плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.

Під час нересту забороняється проводити у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові, бурові роботи, видобуток гравію та піску, інші роботи, які негативно впливають на стан водойм.

Шановні жителі Теофіпольщини! Для забезпечення оперативного реагування на факти браконьєрства просимо всіх, хто бачить незаконний вилов риби на водоймах області чи збут біоресурсів та незаконних знарядь лову терміново повідомляти Хмельницький рибоохоронний патруль за тел.: (0382) 79-20-88.

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/6203 | Переглядів: 409Дата публікації: 11:38 20.03.2020
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації