Відбулося спільне засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат
Відбулося спільне засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

Поділитися новиною:

Відбулося спільне засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

Сьогодні, під керівництвом голови районної державної адміністрації Олени Ковцун, за участі заступника голови адміністрації Володимира Чавелюка та запрошених керівників підприємств району, відбулось спільне засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та робочої групи з питань виплати заробітної плати і зайнятості населення в районі.

Розглядалися питання: 1) підвищення рівня заробітної плати на підприємствах району; 2) про проведену роботу з питань легалізації «тіньової» зайнятості населення за 2019 рік та за І квартал 2020 року; 3) про додаткові можливості наповнення бюджету району.

Розпочинаючи засідання, Олена Володимирівна зауважила, що одним з основних завдань голови адміністрації на сьогодні є наповнення районного бюджету. На особливому контролі у влади є питання середнього розміру заробітної плати у галузях економіки, підприємств, установ та організацій району в цілому. Варто зауважити, що станом на 30.04.2020 року заборгованість із виплати заробітної плати в Теофіпольському районі відсутня.

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Наталія Лебідь проінформувала про проведену роботу з питань легалізації «тіньової» зайнятості населення за 2019 рік та І квартал 2020 року. Вона зазначила, що за січень-грудень 2019 року управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації проведено 145 зустрічей з керівниками підприємств та фізичним особами, що виплачують заробітну плату в розмірі меншому від законодавчо встановленого мінімуму, на яких заслухано 168 керівників підприємств та організацій та 189 фізичних осіб-підприємців. В результаті чого 167 суб’єктів господарської діяльності підвищили рівень заробітної плати. Також пояснила, що районною робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення райдержадміністрації та території району проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з роботодавцями на підприємствах району та з фізичними особами-підприємцями.

Очільниця району зазначила, що легалізація заробітної плати та детінізація доходів населення є надзвичайно актуальними, бо саме від страхового стажу та розміру офіційної заробітної плати, з якої сплачені внески, залежить рівень соціального та пенсійного захисту громадян. Крім того, всі підприємці, які ведуть свою господарську діяльність на території нашого району, повинні сплачувати податки своєчасно та постійній основі.

За підсумками засідання, головою адміністрації дано доручення підготувати листи-рекомендації директорам підприємств щодо укладення додаткових угод до договорів оренди паїв, привести розмір орендної плати до економічно обґрунтованого конкурентного рівня та припинити практику масової виплати благодійної допомоги, яка не оподатковується, орендодавцям земельних паїв.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/6345 | Переглядів: 562Дата публікації: 17:27 30.04.2020
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації