День Пам’яті, день Перемоги
День Пам’яті, день Перемоги

Поділитися новиною:

День Пам’яті, день Перемоги

Цього року відзначення Дня Пам’яті і Дня Перемоги приходиться на період пандемії коронавірусу. Це означає, що ми маємо відкласти масові акції та зібрання, вшановуючи пам’ять героїв вдома. Але суть свят залишається незмінною. Вони мають не розколювати суспільство, а об’єднувати його.

  • Найважливіше для держави і суспільства - людське життя. Цей принцип очевидний для будь-якої людини. Але принципом державної політики в Україні він став лише при Президенті Зеленському.
  • Тому Друга світова для нас - це передусім глобальна трагедія, в якій Україна втратила мільйони життів, не лише військових, а й мирних громадян.
  • Друга Світова стала піком тоталітаризму - нелюдського типу державної влади, що був побудований на страху. Ми засуджуємо тоталітаризм, де б він не народився - у Берліні чи Москві. Ми засуджуємо тоталітаризм у всіх його проявах. Головний з цих проявів - вбивство людини не за те, що вона зробила, а просто за те, що вона жива. Рівною мірою це стосується і Голокосту, і Голодомору. Така практика
  • Разом із тим, Друга Світова стала піком проявів справжнього героїзму пересічних людей, які вибороли перемогу над нацистським тоталітаризмом. Вони воювали не за тоталітарну ідеологію, вони воювали за своє життя, життя своїх сімей, за незалежність своєї країни - хоча і розуміли цю незалежність по-різному. Герої були і серед воїнів Радянської Армії, і серед воїнів УПА, і серед партизан, і серед підпільників.
  • Саме пересічні люди, які жертвували життям перемогли нацизм. Не Сталін і не комуністична ідеологія. Капітуляція нацистської Німеччини стала справжньою перемогою життя над смертю. Вона дала всьому людству трагічний урок: жодна ідеологія в світі не варта того, щоб відбирати життя людей.
  • Тому сьогодні ми маємо згадувати загиблих і вшановувати героїв. І 8-го травня, у День пам’яті, і 9-го - у День перемоги. Згадувати наших родичів і людей, які не мали до нас жодного стосунку, але мали стосунок до тієї страшної війни.
  • Але чого ми точно не повинні робити - відроджувати тоталітаризм. Саме це сьогодні робить Росія, намагаючись приписати сталінському режиму заслугу у розгромі фашизму. Вона використовує історію Другої Світової для того, щоб витягти тоталітарну людиноненависницьку ідеологію з шафи і наповнити сучасним змістом. Саме відродження тоталітарної слави і дала змогу Росії розгорнути війну на Донбасі, анексувати Крим. Ми не повинні про це забувати - як і про загиблих на Сході українців, які по суті є жертвами «другого пришестя» російського тоталітаризму.
  • Те, що українці під час кошмару Другої Світової стріляли один в одного - залишиться трагічною сторінкою нашої історії. Ми про це не повинні забувати. Але воно має залишитися саме в історії. Сьогодні маємо об’єднатися не на розбіжностях минулого, а на платформі спільного майбутнього. Об’єднатися заради того, щоб будувати країну, де людське життя і добробут стануть нарешті головними для будь-якої державної влади. І де будуть неможливими будь-які тоталітарні експерименти.
  • Стверджувати життя і протистояти нелюдському тоталітаризму - ось чим для нас є травневі свята Пам’яті і Перемоги.
Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/6377 | Переглядів: 541Дата публікації: 23:09 07.05.2020
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації