Вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні
Вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні

Поділитися новиною:

Вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні

Стверджувати життя і протистояти нелюдському тоталітаризму - ось чим для нас є травневі свята Пам’яті і Перемоги!

Друга світова війна незагоєною раною людської пам’яті і досі нагадує про себе. Ця пам’ять буде жити доти, доки живі очевидці тих страшних подій: ветерани війни, учасники бойових дій, інваліди війни, ті, кому випало стати свідками злодіянь нацизму та їх наслідків. Житиме вона і далі, адже ми не дозволимо стертись іменам захисників зі сторінок історії, обелісків, меморіальних плит. За шість років війни загинуло від 8 до 10 мільйонів українців. Близько 3 мільйонів українців полягли на полі бою, близько 5 мільйонів загинули на окупованій загарбниками українській землі, понад 2 мільйони були вивезені з України. Серед всіх цих жертв багато і наших земляків, які не повернулися з воєнних доріг. У Другій світовій загинув кожен п’ятий українець.

В день Перемоги ми висловлюємо слова вдячності ветеранам, що нині живуть. На них випали тяжкі випробування, складні післявоєнні будні. Їх життя - приклад мужності, героїзму і відданості Батьківщині. Наш обов'язок - згадати також усіх, хто вже пішов від нас, загинув у боях і не дожив до сьогоднішнього дня. Ми перед ними в неоплатному боргу. Усі вони внесли величезний вклад в Перемогу, чим заслужили вічну пам'ять і визнання нащадків. Пам’ятаємо тих, хто віддав життя за наше сьогодення і майбутнє! Світла і вічна пам’ять загиблим воїнам! Слава Україні! Героям Слава!

З нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій представники влади, духовенства, громадських організацій, районного відділу поліції поклали квіти до вічного вогню, меморіального комплексу воїнам-визволителям, що знаходиться біля площі Героям Небесної Сотні в смт Теофіполь. Вшанували пам’ять полеглих земляків та всіх українців, які ціною власного життя захищали рідну землю і свободу під час найкривавішого конфлікту в історії людства – Другої світової війни. Однак епідемія коронавірусу, що шириться зараз в Україні, внесла свої корективи і у цьорічне відзначення пам’ятних дат. Саме тому масових заходів в районі не організовували, а самі покладання відбувалися із дотриманням вимог карантину, щоб убезпечити всіх від хвороби.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/6386 | Переглядів: 755Дата публікації: 12:33 09.05.2020
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації