За куріння в громадських місцях доведеться сплатити від 51 до 340 грн штрафу
За куріння в громадських місцях доведеться сплатити від 51 до 340 грн штрафу

Поділитися новиною:

За куріння в громадських місцях доведеться сплатити від 51 до 340 грн штрафу

Відповідно до чинного законодавства України продаж тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, особам, які не досягли 18 років, а також куріння в «громадських місцях» заборонено (Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення»).

На пачках сигарет розміщуються медичні попередження, які займають щонайменше половину площі упаковки. Також на пачках є написи «Куріння вбиває», «Курці помирають рано» та інші. На звороті пачки – відповідні зображення хвороб, деколи дуже моторошні.

 Також у країні заборонена будь-яка реклама тютюнових виробів, тільки в місцях продажу дозволяється розміщення інформації про тютюнові вироби.

Офіційно курити заборонено в громадських місцях. Курці можуть користуватися спеціально відведеними для цього місцями. Не можна курити в ліфтах, у закладах охорони здоров’я, навчальних закладах, на дитячих майданчиках, у спортивно-оздоровчих закладах, під’їздах житлових будинків, підземних переходах, громадському транспорті, ресторанах та культурних закладах, на зупинках громадського транспорту та в органах державної влади та місцевого самоврядування.

Згідно зі статтею 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох (51 грн) до десяти (170 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а от за повторне правопорушення – від 170 грн до 340 грн. Окремо визначає законодавство покарання за куріння в автобусах, маршрутних таксі, тролейбусах або трамваях: попередження або накладення штрафу від п’яти (85 грн) до двадцяти (340 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Штраф має бути сплачений порушником не пізніше ніж через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення санкції.

У місцях  та  закладах,  де  куріння  заборонено,  має   бути розміщена  наочна інформація, яка складається із графічного знака про  заборону  куріння та   тексту   такого   змісту: «Куріння заборонено!» У спеціально відведених  для куріння  місцях  розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного  графічного знака та тексту «Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров’ю!»

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/6451 | Переглядів: 478Дата публікації: 15:23 27.05.2020
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації