Легіонельоз
Легіонельоз

Поділитися новиною:

Легіонельоз

Теофіпольське районне лабораторне відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» інформує

Легіонельоз ( хвороба легіонерів) – інфекційна хвороба, що викликається збудникомLegionellapneumophilaта характеризується враженням легенів, протікає по типу тяжкої пневмонії з високою летальністю. Легкі форми ( лихоманка Понтіак) схожі на респіраторну вірусну інфекцію з короткочасною гарячкою до 2-5 діб, кашлем, сухістю та болем у горлі.

Шлях передачі хвороби – повітряний, аерозольний. Збудник потрапляє в організм людини через дихальні шляхи з аерозолем, який утворюється при роботі приладів системи водопостачання – кранів, душових сіток, джакузі та інших, які створюють дрібнодисперсний аерозоль води. У разі неправильного або відсутності відповідного обслуговування установок питної води, душових кабін, зволожувачів або змішувачів води, у них може спостерігатисяпідвищений ріст цих бактерій.

Основні чиники, що сприяють розмноженню легіонели:

  • Температура води в системах гарячого водопостачання не вище 30-40 градусів. В системах гарячого водопостачання, не оснащених зворотними трубопроводами, які забезпечують повернення гарячої води до бойлеру при закритих кранах, вода перед краном застоюється. Збудник легіонельозу добре розмножуються у воді температурою не вище 40 градусів, але при температурі 55 градусів більшість їх гине.
  • Утворення аерозолю при використанні системи водопостачання, а також при використанні фонтанів та системи поливу території. Дрібнодисперсний аерозоль, здатний проникати в альвеоли легень, може утворюватися при роботі звичайних кранів (при наявності на них сіток)при роботі душових сіток та різноманітного спа-обладнання. Підчас роботи таких приладів  утворюється значна кількість аерозолю, який здатний перебувати в повітрі тривалий час. Таким чином, утворення аерозолю є фактором, що сприяє розповсюдженню збудника легінельозу через повітря.
  • Застій води в системах водопостачання, особливо гарячого. Застій є фактором утворення органічної плівки на стінах трубопроводів і там збудник активно розмножується .

Отже, щоб запобігти захворюванню на легіонельознеобхідно провести оцінку системи водопостачання на наявність факторів ризику передачі та розмноження легіонели, що приведені вище, а також центральну систему кондиціювання приміщень (за умов зволоження припливного повітря).

Бережіть здоров’я своє та своїх рідних та будьте здорові.

 

 

Вик.Санітарний фельдшер Теофіпольського

районного лабораторного відділення 

ДУ «Хмельницький обласний лабораторний

центр МОЗ України»

Іванна Григорчук

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/6530 | Переглядів: 267Дата публікації: 14:37 22.06.2020
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації