«Про права осіб, які звільняються з місць позбавлення волі»
«Про права осіб, які звільняються з місць позбавлення волі»

Поділитися новиною:

«Про права осіб, які звільняються з місць позбавлення волі»

Говорили сьогодні, на засіданні спостережної комісії при Теофіпольській районній державній адміністрації, під керівництвом заступника голови адміністрації Володимир Чавелюка

Одним із показників цивілізованої правової держави є захист інтересів та охорона прав усіх її громадян, у тому числі й тих, які повернулися з місць позбавлення волі. Особи, які були засуджені, відбували покарання та повернулися з місць позбавлення волі, як і всі громадяни України, мають конституційні права і свободи. Важливим аспектом в поверненні до нормального життя людей, які відбули покарання за вчинені злочини, є участь суспільства в їх соціальній адаптації. На території району функціонує Спостережна комісія при Теофіпольській районній державній адміністрації. Одними із завдань спостережної комісії є: організація громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання; організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом не відбутої частини покарання; надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

Членами комісії розглянуто питання порядку денного:

1. Про можливість надання соціальних послуг у тому числі здійснення соціального супроводу засудженого, який звільняється з державної установи «Шепетівської виправної колонії № 98».

2. Роботу з особами, які засуджені до покарання не пов’язаних з позбавленням волі, та здійснення контролю за засудженими, які перебувають на обліку у Теофіпольському РС філії ДУ «Центр пробації» у Хмельницькій області  станом на 01.07.2020 року.

Заступник директора центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмила Барановська розповіла про діяльність служби соціального супроводу неповнолітніх та молоді, які повертаються з місць позбавлення волі та про соціальну роботу із засудженими без позбавлення волі. Зокрема: проведення оцінки потреб на особу, яка повернулася з місць позбавлення волі; взяття під соціальний супровід (при необхідності) із наданням всіх необхідних соціальних послуг. Також обговорено порядок звернення таких осіб до служби зайнятості, та надання їм усіх соціальних послуг, у відповідності до діючого законодавства.

На завершення, заступник голови адміністрації Володимир Чавелюк закликав присутніх не бути байдужими до проблем і потреб людей, котрі звільняються із місць позбавлення волі. Адже саме від злагодженої праці усіх відповідних установ залежить кінцевий результат проведеної роботи. «Чи зможе людина адаптуватися до життя та не повернутися до вчинення правопорушень повторно – залежить від кожного з нас» - зазначив Володимир Сергійович.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/6586 | Переглядів: 676Дата публікації: 10:53 09.07.2020
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації