На порядку денному - рівень заробітної плати в районі
На порядку денному - рівень заробітної плати в районі

Поділитися новиною:

На порядку денному - рівень заробітної плати в районі

Сьогодні, під керівництвом голови адміністрації Олени Ковцун, відбулось спільне засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та робочої групи з питань виплати заробітної плати і зайнятості населення в районі.

Було  розглянуто питання  рівня заробітної плати на підприємствах району, по якому доповіла Майя Шутяк – заступник начальника управління соціального захисту населення РДА. Зокрема Майя Валеріївна повідомила, що згідно моніторингу розміру номінальної заробітної плати у галузях економіки, підприємств, установ та організацій району зберігається тенденція щодо постійного зростання заробітної плати. У червні 2020 року середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника по району становить 8879 грн, що на 1955 грн.  або 12,8 % більше ніж у травні цього року (6923 гривень).
Найвищий рівень середньої заробітної плати за червень 2020 року у розрізі галузей спостерігався у:
-    вироблення і розподілення електроенергії – 17133 грн;
-    освіта – 13467 грн;
-    державне управління – 11168 грн.
Розмір середньої заробітної плати штатних працівників району у червні 2020 року на 4156 грн. більше до мінімальної заробітної плати ( 4723 грн.)
Середньооблікова чисельність штатних працівників району у червні становить 4259 осіб. Оскільки район є сільськогосподарським, 52 % працюючого населення зайнято в сільському господарстві, заробітна плата у даній галузі є визначальною та суттєво впливає на рівень заробітної плати району в цілому.  В даній галузі зайнято – 2177 осіб, де середня заробітна плата становить - 7636 грн., що на 669 грн. більше до заробітної плати минулого місяця.

Крім того, обговорено рівень заробітної плати найманих працівників у фізичних особах-підприємцях, які здійснюють діяльність по наданню послуг у рослинництва, по якому доповіла Валентина Грицаюк – заступник начальника управління - начальник відділу з податків і зборів з юридичних осіб Ізяславського управління ГУДПС у Хмельницькій області. Валентина Степанівна проаналізувала рівень заробітної плати по галузях економіки району та фізичних осіб-підприємців. Наголосила, що наповнення районного бюджету на пряму залежить від фонду оплати праці. Наразі саме найбільше задіяно працюючих у сільському господарстві. В період жнивної компанії кількість  найманих працівників у фізичних осіб-підприємців значно збільшується, за попереднім аналізом рівень заробітної плати в найманих працівників йде майже на рівні мінімальної. Тому, у цьому напрямку управлінням проводиться відповідна робота з фізичними та юридичними особами, які сплачуть податки.
Зокрема, було розглянуто  питання  про наповнення доходної частини місцевого бюджету, по якому доповів начальник управління фінансів РДА Олександр Сапуга. Олександр Анатолійович повідомив, що станом на 23 липня 2020 року виконання зведеного бюджету становить 95%. Практично усіма сільськими, селищними радами бюджет виконано на 100% і більше. Районний бюджет виконано на 84%, до виконання якого планується до 1 серпня 2020 року  
Заслухавши учасників засідання Оленою Володимирівною дані відповідні доручення щодо покращення ситуації з порушених питань.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/6626 | Переглядів: 526Дата публікації: 14:12 23.07.2020
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації