Олена Ковцун: настає час змін
Олена Ковцун: настає час змін

Поділитися новиною:

Олена Ковцун: настає час змін

З 24 лютого цього року головою райдержадміністрації працює Олена Ковцун. Розмовляємо з нею про найважливіші напрямки роботи органів виконавчої влади у районі, про проблеми, співпрацю з органами місцевого самоврядування, представниками бізнесу, громадськими організаціями, про майбутні місцеві вибори.

Найперше, Олено Володимирівно, про ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції. Чи достатньо владою було зроблено зусиль, аби протистояти цій смертельно небезпечній хворобі, вберегти життя наших медиків та всіх жителів району?
- Вважаю, що всі гілки нашої районної влади, і райдержадміністрація, і районна рада, разом з сільськими та селищними радами, соціально відповідальним бізнесом, волонтерами, громадськими активістами долучилися до цієї боротьби. Внаслідок чого і Теофіпольська центральна районна лікарня, і Теофіпольський центр первинної медико-санітарної допомоги вже з кінця квітня і до сьогодні забезпечені засобами індивідуального захисту, дезінфікуючими розчинами.

За кошти благодійного фонду Вадима Лейві «На благо України» відремонтовані два бокси в інфекційному відділенні, а ТОВ «Волочиськ-агро» (Астарта- Київ») надало відділенню апарат штучної вентиляції легень. Ще хочу зазначити, як позитивний чинник, що зростає самосвідомість людей, їм небайдуже, коли окремі контактні особи та ті, хто повернулися з-за кордону, не дотримуються режиму самоізоляції. То ж повідомляють про це. І це дуже правильно, це не якась зрада,бо йдеться про життя та здоров’я людей, про недопущення поширення коронавірусу. Станом на 29 липня у нашому районі лише 7 зареєстрованих випадків інфікування, троє вже одужали. Та захворіти може кожний, тому ще раз закликаю жителів краю бути пильними, суворо виконувати умови карантину, дотримуватися санітарно-епідемічних заходів.
Фінансова стабільність бюджетної сфери, наповнення районного та місцевих бюджетів, фінансування районних програм – це, зрозуміло, пріоритетний напрям діяльності райдержадміністрації. Що на сьогодні, на кінець липня, відбувається з наповненням бюджетів, чи є перевиконання?
- Вважаю, що катастрофічної ситуації немає, хоч надходження відбувається досить повільно. Але ж є чимало проблемних питань в освіті, охороні здоров’я, культурі, які можна вирішити за рахунок районного та місцевих бюджетів. Хоч відділ освіти отримує освітню субвенцію, її, звісно, не вистачає на розвиток, на інші потреби. От їм вдалося зекономити кошти, аби закупити ще 2 нових шкільних автобусів, це 1 мільйон 200 тисяч гривень, але коли ми це профінансуємо?Так само і в медицині: і Теофіпольський ЦПМСД, і вже з 1 липня 2020 року Теофіпольська центральна районна лікарня фінансується з Національної служби здоров’я України, але ж, аби ці заклади надавали якісні медичні послуги, потрібне сучасне обладнання. Тому ми співпрацюємо з облдержадміністрацією, народним депутатом України Оленою Копанчук, захищаємо наші проєкти. То ж вдалося залучити кошти з державного бюджету на соціально-економічний розвиток: капітальне будівництво, заміна вікон в Теофіпольській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, перекриття даху в Теофіпольській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1; придбання для пологового відділення центральної районної лікарні апарату штучної вентиляції легень з функцією для новонароджених, придбання гастороендоскопа, а також обладнання для Базалійської та Шибенської амбулаторій загальної практики сімейної медицини.
Все ж таки повернемося до наповнення бюджетів. Оскільки основну частку надходжень до бюджетів складає податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), це заробітна плата, орендна плата за земельний пай, які заходи здійснює райдержадміністрація щодо легалізації тіньової зайнятості, зростання рівня заробітної плати?
- Звісно, що всі мають працювати прозоро, і сільгосппідприємства, і приватні підприємці. Прозоро, а не в конвертах, виплачувати заробітну плату, відповідно сплачувати ПДФО. Адже не може бути, що у Філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» середня заробітна плата за червень 2020 року складає більше 16 тисяч гривень, а в ТОВ «Україна-2001» - 4772 гривень. І це стосується не лише такого потужного агропідприємства, як ТОВ «Україна-2001». При райдержадміністрації діє відповідна комісія, але, треба визнати, важелів впливу вона практично не має. Вся проблема у недосконалості законодавства, адже закон має бути один для всіх. А ще – у свідомості людей, яких влаштовує отримувати заробітну плату в конвертах, або взагалі не оформлювати трудові відносини. Бо вийде субсидія. Щодо орендної плати за земельний пай: у законодавстві прописано, що ця плата має складати 3-12 % грошово-нормативної оцінки землі. І потужні сільгосппідприємства, і фермерські господарства сплачують 3- 6 %, це максимум, і, відповідно, ПДФО. В результаті бюджети недоотримують кошти, які можна було б спрямувати на розвиток освіти, медицини, культури, на будівництво доріг. А коли створиться ОТГ, коли буде проведена ревізія земель, буде встановлена одна орендна ставка для всіх сільгоспвиробників. Тобто, в ОТГ будуть всі важелі для наповнення бюджету.
Отож, 25 жовтня відбудуться місцеві вибори. Будуть перші вибори в Теофіпольській об’єднаній громаді, виборці оберуть голову громади та депутатів. Оберуть і депутатів обласної та районної рад, адже Теофіпольська ОТГ увійде до складу Хмельницького району. Які завдання у цьому процесі покладаються на райдержадміністрацію?
- Треба визнати, що настає дуже цікавий час, час змін, адже реформа децентралізації завершується. Щодо організації та проведення місцевих виборів, ми чекаємо відповідних роз’яснень. Головне – маємо забезпечити роботу дільничних виборчих комісій, аби вибори пройшли чесно, без порушень. Сподіваємося, що всі політичні сили, всі учасники виборчого процесу будуть також діяти чесно. Хочеться вірити, що виборці нашого краю оберуть достойного голову громади та депутатів, які безкорисливо будуть працювати задля спільного блага, задля розвитку та самодостатності громади. Що будуть залучатися інвестиції, створюватися нові робочі місця, молодь не буде виїжджати на заробітки, будуть народжуватися діти. А ще – що настане, нарешті, в Україні мир та спокій, утвердяться в нашій країні європейські стандарти.
Дякую, Олено Володимирівно, за розмову.

Галина Тебенько

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/6643 | Переглядів: 339Дата публікації: 16:11 30.07.2020
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації