Хто такі переселенці та як отримати статус внутрішньо переміщеної особи?
Хто такі переселенці та як отримати статус   
       внутрішньо переміщеної особи?

Поділитися новиною:

Хто такі переселенці та як отримати статус внутрішньо переміщеної особи?

Внутрішньо переміщеною особою (переселенцем) визнається громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка покинула своє місце проживання унаслідок або для уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства та порушень прав людини.

Особа набуває правового статусу внутрішньо переміщеної особи через поставлення на облік в структурному  підрозділі з питань соціального захисту населення, про що видається довідка.

Довідка внутрішньо переміщеної особи  це документ, який видається громадянам України, які переміщуються з Автономної республіки Крим, міста Севастополя, Донецької та Луганської областей.

 Хто може звернутись за отриманням довідки:

Заява подається внутрішньо переміщеною особою, у тому числі неповнолітніми дітьми, особисто, а малолітніми дітьми, недієздатними особами або особами, дієздатність яких обмежено, - через законного представника.

Відомості про осіб до 18 років, які переміщуються разом з батьками або членами сім’ї, зазначаються у довідці одного із батьків (членів сім’ї)

ЩО НЕОБХІДНО:

Подати:

 • Заяву встановленої форми (форма затверджена наказом Міністерства соціальної політики від 27.12.2016  № 1610);

 • Документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, або свідоцтво про народження дитини;

 • Документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника щодо дітей (за потреби).

Куди подавати:

       До структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем проживання у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

        ЗВЕРНІТЬ УВАГУ:

  В яких випадках відмовляють у видачі довідки:

 • у державних органів наявні відомості про подання завідомо неправдивих відомостей для отримання довідки;

 • заявник втратив документи, що посвідчують його особу, до їх відновлення;

 • у заявника немає відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення.

 

У разі відмови особі

НА ЇЇ ВИМОГУ

видається письмова

відповідь із зазначенням

підстав відмови

 

Якщо довідку втрачено (зіпсовано) особа повинна звернутись із заявою (довільної форми) про видачу дубліката втраченої/пошкодженої довідки.

     Дублікат довідки видається безоплатно!

     Забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб:

Внутрішньо переміщена особа реалізує своє право голосу на виборах Президента України, народних депутатів України, місцевих виборах та референдумах шляхом зміни місця голосування без зміни виборчої адреси згідно з частиною третьою статті 7 Закону України «Про Державний реєстр виборців».

Чим регулюється:

 • Постанова Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року №509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб»;

 • Наказ Міністерства соціальної політики від 27 грудня 2016 року №1610 «Про затвердження форми Заяви про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи». зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 20 січня 2017 року за №89/29957

Взята на облік особа має права та обов’язки, визначені ЗУ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/6656 | Переглядів: 461Дата публікації: 11:43 05.08.2020
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації