Повернення ліків
Повернення ліків

Поділитися новиною:

Повернення ліків

«Теофіпольське бюро» Старокостянтинівського місцевого центру з надання БВПД інформує

Ми часто бачимо в аптеках  табличку, яка попереджає, що придбані ліки поверненню не підлягають. Це логічно, але що робити, якщо вони виявилися неякісними – змінили колір, вкрилися плямами, мають сторонні включення, або ви побачили, що термін придатності їх минув, або раніше дієві ліки взагалі не діють?

Під час придбання будь-яких  лікарських препаратів в аптеці покупець фактично укладає договір роздрібної купівлі-продажу, а отже, в такому випадку виникають права та обов’язки, що передбачені нормами цивільного законодавства України.

Згідно з чинним законодавством, на території України забороняється реалізація (відпуск) громадянам неякісних лікарських засобів або таких, термін придатності яких минув, або на які відсутній сертифікат якості, що видається виробником.

Повернути можна лише лікарські засоби та медичні вироби неналежної якості, надавши розрахунковий документ на їхнє придбання, передбачений Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». У такому випадку споживач має право просити повернути сплачені за ліки гроші або замінити препарат на аналогічний.

Факт неналежної якості лікарського засобу чи медичного виробу підтверджується такими документами:
- висновком щодо якості лікарських засобів, виданим підпорядкованою лабораторією територіального органу Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками та/або уповноваженою лабораторією;
- розпорядженням Держлікслужби щодо заборони обігу лікарського засобу.

У разі виникнення сумніву щодо якості лікарських засобів, покупець має можливість звернутись до  Департаменту контролю якості лікарських засобів Держлікслужби.

Неякісні лікарські засоби, включаючи ті, термін придатності яких закінчився, підлягають утилізації та знищенню, відповідно до Правил утилізації та знищення лікарських засобів, затверджених Міністерством охорони здоров’я України.

  • Які лікарські препарати та засоби не підлягають обміну
  • Які права має покупець при виявленні недоліків товару
  • Куди звертатись у випадку підозри щодо фальсифікації лікарських засобів

Відповіді на ці запитання дивіться у матеріалі за посиланням: https://bit.ly/34yHmIp

 

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/6719 | Переглядів: 447Дата публікації: 16:41 31.08.2020
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації