На порядку денному - рівень заробітної плати в районі
На порядку денному - рівень заробітної плати в районі

Поділитися новиною:

На порядку денному - рівень заробітної плати в районі

Сьогодні, під керівництвом голови адміністрації Олени Ковцун, відбулось спільне засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та робочої групи з питань виплати заробітної плати і зайнятості населення в районі.

Розглянуто питання порядку денного про  рівень заробітної плати на підприємствах та установах району, по якому доповіла Наталія Лебідь–начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації. Зокрема, Наталя Іванівна повідомила, що рівень заробітної плати та заходи щодо її підвищення, легалізації на сьогодні набуває першочергового значення, адже основною складовою соціального захисту людини, яка працює, безумовно є рівень оплати її праці та своєчасність виплати заробітної плати. На поліпшення ситуації спрямована система контролю за дотриманням законодавства про оплату праці, особливо щодо запровадження державних мінімальних гарантій в оплаті праці, забезпечення кваліфікаційної диференціації заробітної плати, легалізації оплати праці.

Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників у липні 2020 року становить 7410 грн., що майже у два рази перевищує розмір мінімальної заробітної плати (4723 грн.), в порівняні до червня цього року  менше на 1469 грн., або 8,3 % та на 1737 грн., або 8,1% менше до аналогічного періоду минулого року.

Найвищий рівень середньої заробітної плати за липень 2020 року у розрізі галузей спостерігався у:

- вироблення і розподілення енергії – 16726 грн.

- державне управління – 12400 грн.;

- сільське господарство – 7845 грн.;

Середньооблікова чисельність штатних працівників району за липень 2020 року становить 4328 особи.

Крім того, суттєво на рівень оплати праці, особливо у сільському господарстві, впливає сезонність виробництва, робота на умовах неповної зайнятості. Так, як у районі  сільське господарство є однією з найзначиміших галузей, адже  саме в цій галузі зайнято 2217 осіб або  52% працюючого населення, то і  відповідно заробітна плата є визначальною і становить – 7845 грн., що на 209 грн. більше до заробітної плати минулого місяця.

У серпні  2020 року середня заробітна плата працівників галузі державне управління – 10052грн., освіта –  5195 грн., охорона здоров’я – 5723 грн., надання комунальних та індивідуальних послуг – 5386 грн.
Заслухавши учасників засідання Оленою Володимирівною дані відповідні доручення щодо покращення ситуації з порушених питань.

Web-адреса: rdatf.gov.ua/news/id/6773 | Переглядів: 553Дата публікації: 11:22 25.09.2020
© Використання матерiалiв сайту Теофіпольської районної державної адміністрації дозволяється за умови посилання (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на сайт Теофіпольської районної державної адміністрації